بنیاد مسكن :

كمك بلاعوض 25 میلیون تومانی برای راه اندازی مسكن مستضعفین اعطا می‎شود

كمك بلاعوض 25 میلیون تومانی برای راه اندازی مسكن مستضعفین اعطا می‎شود به گزارش بازسازی خانه ایسنا نوشت: رئیس بنیاد مستضعفین با اشاره به طرح اعطای تسهیلات بلاعوض به مستضعفین برای ساخت مساكن روستایی بیان كرد: برپایه این طرح به ازای هر فرد برای ساخت این واحدها ۲۵ میلیون تومان كمك بلاعوض تعلق می گیرد و ۴۰ میلیون تومان هم سهم مسكن روستایی آنها خواهد بود كه از سوی بنیاد مسكن به آنها اختصاص خواهد یافت.


علیرضا تابش امشب در جلسه شورای برنامه ریزی خراسان رضوی در استانداری با اشاره به كلنگ زنی راه اندازی ۱۰ هزار واحد مسكونی در خراسان رضوی اظهار نمود: با پیشنهاد آقای نوبخت و تقبل سهم عمده ای از اعتبار آن توسط سازمان برنامه و بودجه یكی از طرح های ما شروع شد كه بر مبنای آن در بعضی استان های محروم كه افراد نمی توانند مسكن روستایی خود را با وام به نتیجه برسانند، اعتباری به صورت بلاعوض به این افراد اختصاص پیدا كند. وی افزود: البته شرط تخصیص این اعتبار استضعاف بود، مرحله اولین این طرح در ۳ استان جنوب كرمان، سیستان و بلوچستان و استان خراسان جنوبی شروع شد و ۱۷ هزار واحد تصویب گردید، سپس استان های لرستان و چهارمحال بختیاری هم به این مجموعه افزوده شد و مجموعا ۲۲ هزار واحد مورد تصویب قرار گرفت.

وی افزود: با این آورده و تسهیلات می توان مسكن ۵۰ تا ۶۰ متری در اختیار فرد مستضعف قرار داد. به همین تعداد هم حدود ۱۸ هزار واحد سهم كمیته امداد است كه با همین شیوه مسكن را ساخته و در اختیار مددجویان می گذارد. تابش اشاره كرد: این اعتبار یك سال است و هر زمان كه عملیات ساخت آغاز شود، با آخر یك سال باید واحد تمام شده باشد. پیرو این تصمیم، اولین استانی كه این طرح در آن اجرا شد خراسان جنوبی بود كه امسال از حدود ۵۰۰۰ واحدی كه در آن استان كلنگ زنی شد، ۲۵۰۰ واحد آماده افتتاح است و سایر آن هم تا آخر سال آماده و تحویل می شود. بر همین مبنا پیشنهاد شد این طرح در خراسان رضوی هم پیاده سازی شود. وی با اشاره به اینكه ابتدا ۵۰۰۰، سپس ۷۰۰۰ و نهایتا ۸۰۰۰ واحد برای خراسان رضوی در نظر گرفته شد، اشاره كرد: ۲۰۰۰ واحد هم كلنگ برای بافت فرسوده مشهد در نظر گرفته شده است. رئیس بنیاد مسكن اشاره كرد: همینطور در این استان ۳۰۰۰ واحد به جهت سیل مورد بازسازی و ۱۰۰۰ واحد هم تحت عملیات تعمیرات قرار گرفت عملیات تعمیراتی واحدهای نیازمند بهسازی تمام شده و از ۱۳۰۰ واحد از واحدهایی كه قرار بود راه اندازی شود حدودا به پایان عملیات ساخت و ساز رسیده كه امروز به بهره برداری رسید. ۷۳ درصد اعتبارات خراسان رضوی در جریان سفر رئیس جمهور به استان محقق شده است در ادامه رضا جمشیدی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی، اظهار نمود: در جریان سفر دوم رئیس جمهور به استان ۲۱۴۲ میلیارد تومان اعتبار برای استان به تصویب رسید ك ۱۷۲۶ میلیارد تومان آن تعهدات دولت و سازمان برنامه برای سال های ۹۷ و ۹۸ بود كه علیرغم محدودیت ها، ۷۳ درصد اعتبارات آن سفر با تخصیص كامل به استان ابلاغ گردیده است. وی افزود: در دور نخست سفر رئیس جمهور هم ۱۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای استان در نظر گرفته شد كه ۱۸۳۰ میلیارد تومان به استان ابلاغ گردید و بیشتر از ۵۰ درصد مازاد تحقق داشت. در لایحه بودجه سال آینده هم یكی از موضوعات اصلی ساماندهی حاشیه كشف رود است كه برای آن بودجه تعیین شده است. ۲۳۲۳۱

1398/10/09
21:40:25
5.0 / 5
3777
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان