چند نفر در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کردند؟

چند نفر در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کردند؟ بازسازی خانه: طبق تازه ترین آمار ارائه شده از طرف وزارت راه و شهرسازی، بیش از یک میلیون و 713 هزار نفر در سامانه نهضت ملی مسکن ثبت نام کردند.


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، تازه ترین آمار ارائه شده توسط معاونت مسکن و ساختمان نشان میدهد که یک میلیون و ۷۱۳ هزار و ۲۱۱ نفر در سامانه نهضت ملی مسکن ثبت نام کردند. ثبت نام نهضت ملی مسکن یک ماه بعد ابلاغ قانون جهش تولید توسط رئیس جمهور از ۲۸ مهرماه در سامانه saman.mrud.ir شروع شد و تا ۱۵ آذرماه ادامه دارد. در ابتدا مقرر بود، ثبت نام طی یک ماه صورت گیرد که با موافقت وزارت راه و شهرسازی این زمان تا ۱۵ آذرماه تمدید گردید. نهضت ملی مسکن یکی از سیاست های کلان دولت سیزدهم در زمینه مسکن می باشد که بر طبق این سیاست، راه اندازی ۴ میلیون واحد مسکونی در ۴ سال در برنامه دولت قرار گرفته است. متقاضیان با داشتن چهار شرط تاهل و سرپرست خانوار بودن، حداقل سابقه ۵ سال سکونت در شهر موردتقاضا، فاقد مالکیت خصوصی و در نهایت عدم استفاده از امکانات دولتی از اول انقلاب در زمینه مسکن، می توانند نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.
بر طبق این قانون، زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل ۳۵ سال سن، معلولان جسمی و حرکتی با ۲۰ سال سن، می توانند در قانون جهش تولید مسکن (نهضت ملی مسکن) مشارکت داشته باشند. همچنین، قانون برای سرپرستان خانوار، محدودیت سنی نگذاشته است چونکه این افراد سرپرست خانوار تعریف می شوند و برای قانونگذار متاهل یا سرپرست خانوار بودن ملاک است. در عین حال، زنان و مردان سرپرست خانوار که به سبب متارکه بصورت مجردی زندگی می کنند و سرپرست فرزندان خود هستند خانوار تلقی شده و بدون ملاک سن می توانند ثبت نام کنند. برمبنای مصوبه تازه شورای عالی مسکن، مردان مجرد بالای ۴۵ سال سن و بیماران خاص با تاییدیه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، امکان ثبت نام در نهضت ملی مسکن را دارند. بر اساس اعلام معاونت مسکن و ساختمان، برای مهاجران از کلانشهرها، سابقه سکونت به یکسال تقلیل پیدا کرده است. بدین معنا اگر کسی ساکن کلانشهری بوده و در شهر دیگر، تقاضای مسکن دارد با حدود یکسال سابقه سکونت در همان شهر امکان ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن را دارد. همین طور برای کارکنان دولت و نیروهای نظامی و روحانیون برمبنای حکم اداری و یا برمبنای تشخیص حوزه های علمیه، سابقه سکونت ۵ ساله در طرح نهضت ملی مسکن مورد نیاز نیست. این افراد می توانند به جز تهران در سایر شهرهای کشور از این مزیت بهره مند شوند. ۲۲۳۲۲۷


منبع:

1400/09/08
10:39:41
5.0 / 5
266
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان