ایرانیها ۱۰ هزار مسکن در ترکیه خریدند

ایرانیها ۱۰ هزار مسکن در ترکیه خریدند به گزارش بازسازی خانه تسنیم نوشت: برمبنای آمار رسمی ترکیه، در سال 2021 میلادی حدود یک میلیون و 492 هزار مسکن در این کشور فروخته شده است.


بنا بر اعلام مرکز آمار ترکیه در سال قبل میلادی (۲۰۲۱) یک میلیون و ۴۹۱ هزار و ۸۵۶ واحد مسکن فروخته شده که در مقایسه با یک میلیون و ۴۹۹ هزار و ۳۱۶ واحد سال ۲۰۲۰ میلادی حدود نیم درصد کاهش را نشان میدهد. بیشترین تقاضا برای خرید مسکن در سال قبل میلادی مربوط به شهر استانبول است. این شهر ۱۸.۵ درصد کل فروش مسکن ترکیه را به خود مختص کرده است. به عبارت دیگر در سال ۲۰۲۱ میلادی ۲۷۶ هزار و ۲۲۳ مسکن در استانبول فروخته شده است. بعد از این شهر، آنکا با ۱۴۴ هزار و ۱۰۴ فروش و ازمیر با ۸۶ هزار و ۷۲۲ فروش خانه قرار دارند. در میان ملیت های مختلف، شهروندان ایرانی در سال ۲۰۲۱ میلادی ۱۰ هزار و ۵۶ واحد مسکونی را در ترکیه خریداری نموده اند که از این حیث در رتبه اول قرار دارند.
عراقی ها با ۸ هزار و ۶۶۱ خرید در رتبه دوم و روس ها نیز با ۵۳۷۹ خرید مسکن در رتبه سوم قرار دارند. شهروندان افغانستانی نیز با رتبه چهارم قرار دارند. افغان ها در سال قبل میلادی ۲۷۶۲ واحد مسکونی در ترکیه را خریداری نموده اند. مرکز آمار ترکیه گزارش داده که فروش مسکن در آذرماه ۱۴۰۰ با ۱۱۳.۷ درصد افزایش نسبت به ماه مشابه سال قبل به ۲۲۶ هزار و ۵۰۳ رسیده است. استانبول با ۱۷.۲ درصد و ۳۹ هزار و ۲۶ فروش خانه بیشترین سهم را به خود مختص کرده است. یکی از دلیلهای افزایش خرید مسکن به کاهش ارزش لیر برمی گردد که موجب خرید بیشتر مسکن در ترکیه از طرف شهروندان سایر خارجی شده است. ۲۲۳۲۲۷


منبع:

1400/10/27
23:26:16
5.0 / 5
280
تگهای خبر: مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان