دبیر انجمن سیمان :

تولید سیمان ۷ درصد کاهش پیدا کرد

تولید سیمان ۷ درصد کاهش پیدا کرد دبیر انجمن سیمان اظهار داشت: طی ۱۰ ماه سال ۱۴۰۰، ۵۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تن سیمان تولید شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش ۷ درصدی را نشان داده است.عبدالرضا شیخان در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد وضعیت تولید سیمان، اظهار نمود: در ۱۰ ماه سالجاری ۵۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تن سیمان تولید شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش حدود ۷ درصدی را نشان داده است. همینطور در این زمان ۶۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تن کلینکر ساخته شده است.
دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان اضافه کرد: در ۱۰ ماه سال جاری، حدود ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تن صادرات سیمان و ۷ میلیون تن صادرات کلینکر داشتیم.
دو علت عمده کاهش تولید سیمان
وی در مورد علت کاهش تولید سیمان، اظهار داشت: بخشی از کاهش تولید ناشی از محدودیت های برق و سوخت رسانی است که باعث شد کارخانجات نتوانند با تمام ظرفیت کار کنند.
شیخان خاطرنشان کرد: همینطور علت دیگر کاهش تولید در ارتباط با وضعیت بازار می شود؛ سیمان ساخته شده نمی تواند در کارخانجات انبار شود ازاین رو کارخانه بر مبنای نیاز بازار، سیمان تولید می کند و وقتی تقاضای کاهش پیدا کند، تولید هم کاسته می شود.
دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان اظهار داشت: ازاین رو وضعیت تولید سیمان نشان داده است که بازار کشش بیشتری در بخش تقاضا نداشته و در نهایت تولید کاسته شده است.

1400/11/26
11:22:25
5.0 / 5
237
تگهای خبر: بازار , تولید , ساخت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان