یک اتفاق عجیب و نگران کننده در بازار مسکن

یک اتفاق عجیب و نگران کننده در بازار مسکن به گزارش بازسازی خانه، نایب رییس اتحادیه مشاوران املاک در رابطه با خروج سازندگان از بازار مسکن اظهار داشت: در چند سال گذشته این مورد شدت بیشتری پیدا کرده است. در واقع کسانی که قبلا وارد بحث تولید مسکن شده بودند، امروز نیستند.


داود بیگی نژاد در کافه خبر خبرگزاری بازسازی خانه در پاسخ به این پرسش که برخی روایت های میدانی از آن حکایت می کند که سازندگان درحال خروج از بازار مسکن هستند. شما هم یک چنین موضوعی را قبول دارید؟ آیا سازندگان درحال مهاجرت به بخش های دیگر شغلی هستند؟ عنوان کرد: در ارتباط با اینکه سازندگان از این شغل خارج شده اند، باید بگویم که در چند سال گذشته این مورد شدت بیشتری پیدا کرده است. در واقع کسانی که قبلا وارد بحث تولید مسکن شده بودند، امروز نیستند.
وی افزود د: چند عامل در این مورد دخیل بوده که سازندگان از تولید مسکن خارج شده اند. شاید اصلی ترین مبحث این باشد که هزینه های تولید مسکن سنگین شده است و دیگر، تولید مسکن از توان افراد یا چند نفر خارج شده است. هم اکنون هزینه ها با چند سال قبل خیلی متفاوت شده است. شما دقت کنید، نهایت این هزینه ها در قیمت تمام شده تأثیر دارد.
نایب رییس اتحادیه مشاوران املاک اظهار داشت: اما اینکه چرا افراد در حالیکه یک ساختمان گران ایجاد می شود، در قسمت ساخت وساز مسکن باقی نمی مانند، باید گفت به همان نسبت که هزینه تولید مسکن افزوده می شود، وزن قیمتی هم سنگین تر می شود. در این شرایط، به همان نسبت خواستار و درخواست کننده و رجوع کننده برای خرید مسکن کمتر می شود. یعنی خواب سرمایه برای تولیدکننده افزوده می شود.
ییگی نژاد خاطرنشان کرد: حالا ما صرفاً در جهت تولید صحبت کردیم، اما شما می دانید که اگر برای یک ساختمانی بخواهیم شرایط تولید را فراهم نماییم، مدت زمان طولانی ای می بایست در شهرداری برای گرفتن پروانه ساختمانی طی نماییم. این مدت زمانیکه طول می کشد تا سرمایه گذار بعنوان سازنده وارد بحث تولید شود و بتواند در نهایت سرمایه و سود خویش را استخراج کند، طولانی شده است.
وی تصریح کرد: چند سالی هم هست که هیچ مشوق بانکی تاثیرگذاری نداریم تا کسی که می خواهد یک واحد آپارتمانی را بخرد، بتواند از تسهیلات بانکی استفاده نماید. از طرفی، گاها در بعضی مناطق و در یک مقطع زمانی، وام ها بی تأثیر شده است. یعنی چه وام را بگیرید و چه نگیرید، تاثیری ندارد، چونکه دردی را از شما دوا نمی کند.
مشروح گفتگو با داود بیگی نژاد را (اینجا) بخوانید.
۲۲۳۲۲۵


1402/06/06
10:10:14
5.0 / 5
249
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان