۲۰هزار چرخ مونوبلوک در کشور نیاز داریم

۲۰هزار چرخ مونوبلوک در کشور نیاز داریم به گزارش بازسازی خانه، معاون ناوگان راه آهن ایران اظهار داشت: حدود ۲۰ هزار چرخ مونوبلوک در کشور نیاز داریم که حدود ۱۲ هزار عدد در ارتباط با واگن های باری نو و ۸۰۰۰ هم در ارتباط با نگهداشت ۳۰ هزار دستگاه واگن باری موجود شبکه است.به گزارش بازسازی خانه به نقل از مهر، محمدهادی ضیایی مهر در نشست خبری دهمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی، اظهار داشت: از سال ۱۳۹۷ هم هیچ ناوگان باری وارد کشور نشده است با همت تولیدکنندگان ناوگان بخصوص ناوگان باری. امروزه چیزی بعنوان ظرفیت در قسمت واگن باری نداریم و تلاش شرکت ها پاسخگویی به نیاز صنعت ریلی است.
وی با اشاره به اینکه ما برای تولید واگن باری در کشور در دو بخش نیازمند واردات قطعات بودیم، اظهار داشت: بحث سیستم ترمز بوده که چند کشور در دنیا بیشتر به تولید این قطعه ورود نکردند. در کشور ما در دو سال قبل توانستیم سیستم ترمز را توسط یکی از تولیدکنندگان داخلی کشور بومی سازی نماییم و بخش عمده ای از واگن هایی که سال قبل تولید شد، با سیستم ترمز ایرانی بود.
معاون ناوگان راه آهن جمهوری اسلامی ایران افزود: البته این قطعه به لحاظ ظرفیتی احتیاج به توسعه داشت که تولیدکننده دوم در مپنا مبادرت به کار کردند و در دهمین نمایشگاه صنعت حمل و نقل ریلی تولید ترمز واگن باری را رونمایی کردند، هماهنگی های قبلی را با راه آهن انجام دادند و امیدواریم بتوانیم هرچه سریع تر تاییدیه را به آنها بدهیم تا بعنوان دومین تولیدکننده سیستم ترمز واگن باری فعال شوند و در ادامه این سیستم در قسمت مسافری مورد استفاده قرار گیرد.
ضیایی مهر اظهار داشت: در قسمت چرخ مونوبلوک هم ما وابسته بودیم که شرکت اصفهان کفریز ظرف دو سال قبل تولید چرخ مونوبلوک را آغاز کردند و مجوز لازم را از مجموعه راه آهن گرفتند. تقریبا حدود ۲۰ هزار چرخ مونوبلوک در کشور نیاز داریم که حدود ۱۲ هزار عدد در ارتباط با واگن های باری نو و ۸۰۰۰ هم در ارتباط با نگهداشت ۳۰ هزار دستگاه واگن باری موجود شبکه است که انتطار می رود این شرکت بتواند ظرفیت تولید خویش را افزایش دهد که بتوانیم روی تولید داخل متمرکز باشیم.
وی اظهار داشت: پارسال ۱۵۹۸ دستگاه واگن باری در کشور تولید کردیم که بالاترین رکورد تولید واگن باری در کل سالهای تولید واگن است. از این تعداد بخش عمده ای را واگن پارس مپنا تولید می کند که از تولیدکنندگان قدیمی حوزه ریلی بخصوص واگن بازی هستند.


منبع:

1402/07/07
12:37:28
5.0 / 5
197
تگهای خبر: توسعه , تولید , راه آهن , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان