نهضت کاهش قیمت تمام شده مسکن اجرائی می شود

نهضت کاهش قیمت تمام شده مسکن اجرائی می شود به گزارش بازسازی خانه، وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: یکی از سیاست ها و رویکرد های دولت سیزدهم اجرای نهضت کاهش قیمت تمام شده مسکن می باشد که در اجرای این سیاست 3 وزارتخانه مشارکت حداکثری خواهند داشت.به گزارش بازسازی خانه به نقل از وزارت راه و شهرسازی، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی درباب راه اندازی نهضت کاهش قیمت تمام شده مسکن، اظهار داشت: دولت سیزدهم با مکانیزم هایی تلاش نموده است تا فاصله قیمت تمام شده مسکن و قدرت خرید مردم را کم کند. رییس جمهور اخیراً در دوازدهمین جلسه شورای عالی مسکن اصرار کرد که بانکها برای ارائه تسهیلات نهضت ملی مسکن و ساخت و تولید مسکن همکاری خودرا تقویت نمایند.
وزیر راه و شهرسازی در ادامه اشاره کرد: در این دوره و با تاکید رییس دولت سیزدهم نهضت کاهش قیمت تمام شده مورد تصریح است و بر این اساس تمامی ارکان دولت وظیفه دارند بر این مهم اهتمام ورزند.
وی اظهار داشت: در تفاهمی که میان وزارت صمت و وزارت راه و شهرسازی انجام شده، مقرر می باشد تا مصالح ساختمانی همچون سیمان و فولاد با قیمت مناسب و در حجم انبوه در اختیار سازندگان نهضت ملی مسکن قرار گیرد تا بتوان بخش عمده ای از متقاضیان واقعی مسکن را صاحب خانه کرد.
وزیر راه و شهرسازی اعلام نمود که به دستور رییس جمهور نهضتی درباب کاهش قیمت تمام شده مسکن در دستور کار وزارتخانه قرار داد. با همراهی دیگر اعضای دولت کمیته ای ویژه برای این مساله تشکیل شد تا قیمت اجزای مختلف مصالح کم شود.
بذرپاش اظهار داشت: با مذاکراتی که وزارت راه و شهرسازی با وزارت صمت انجام داده، مقرر شد، وزارت صمت مسئولیت یابد تا سیمان و فولاد با قیمت مناسب در اختیار پروژه نهضت ملی قرار بگیرد که بطور قطع اثر مناسبی در قیمت خواهد داشت.


منبع:

1402/07/08
15:04:59
5.0 / 5
228
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان