یك مقام مسئول اعلام كرد:

نرخ تكلیفی بلیت هواپیما نداریم، نظارت برقیمت با همكاری ایرلاین ها

نرخ تكلیفی بلیت هواپیما نداریم، نظارت برقیمت با همكاری ایرلاین ها بازسازی خانه: یك مقام مسئول در سازمان هواپیمایی كشوری اعلام نمود: این سازمان هیچگونه نرخ تكلیفی برای قیمت بلیت هواپیما تعیین نمی نماید.به گزارش بازسازی خانه به نقل از وزارت راه و شهرسازی، رضا جعفرزاده درباره قیمت گذاری بلیت هواپیما اظهار داشت: پس از اجرای قانون برنامه پنجم توسعه در مورد آزادسازی نرخ بلیت هواپیما، سازمان هواپیمایی كشوری نرخ تكلیفی تعیین نمی كند.
وی اضافه كرد: با این وجود سازوكارهایی برای كنترل قیمت بلیت هواپیما در زمان های پیك پروازی پیش بینی شده و تا كنون هم این سازوكارها در روزهای پر سفر اجرایی شده اند.
جعفرزاده درباره نحوه نظارت سازمان هواپیمایی كشوری بر بلیت هواپیما در زمان پیك سفر اظهار داشت: سازمان با هماهنگی شركت های هواپیمایی از هرگونه افزایش بی رویه قیمت بلیت هواپیما جلوگیری می كند.
وی ادامه داد: ملاك برای تعیین قیمت بلیت، نرخی است كه شركت های هواپیمایی در سایت خود اعلام می كند. فروش بلیت بالاتر از این قیمت توسط فروشندگان و صادركنندگان بلیت تخلف است و سازمان هواپیمایی كشوری با این تخلفات برخورد می كند.
به گفته سخنگوی سازمان هواپیمایی كشوری، این سازمان دو سازوكار برای نظارت بر افزایش بی رویه قیمت بلیت در نظر گرفته كه شامل بازرسی های دستگاه های نظارتی سازمان هواپیمایی كشوری و نظارت های خود شركت های هواپیمایی می گردد.
جعفرزاده در آخر از مسافران خواست تا شكایات خود از هرگونه افزایش غیرعادی قیمت بلیت هواپیما را در سایت سازمان هواپیمایی كشوری ثبت كنند و اظهار داشت: به این شكایات بدون بخشایش رسیدگی می گردد.
گفتنی است امروز رئیس سازمان تعزیرات حكومتی اعلام نمود: از موضع سازمان تعزیرات بارها بیان كرده ایم كه رهاسازی نرخ بلیت هواپیما برخلاف سیاست های فعلی، نظارتی و كنترلی سازمان تعزیرات حكومتی است.
جمال انصاری ادامه داد: هم اكنون متأسفانه شاهد رهاسازی قیمت های بلیت هواپیما توسط شركت های هواپیمایی، آژانس ها و چارتركننده ها هستیم كه این بر خلاف سیاست ها است؛ البته ما برخورد قانونی داشته ایم از این پس هم برخورد می نماییم و سازمان تعزیرات حكومتی باید در این حوزه به ناچار ورود كند.

1397/02/05
19:27:54
5.0 / 5
4865
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان