قصرشیرین منطقه آزاد می گردد

قصرشیرین منطقه آزاد می گردد بازسازی خانه: ایلنا نوشت: مدیر امور مناطق ویژه اقتصادی از احتمال به تصویب رسیدن ۸ منطقه آزاد جدید تا ۱۵ خرداد ماه اطلاع داد و اظهار داشت: قصر شیرین هم به مناطق آزاد پیشنهادی در لایحه دولت اضافه شده است.جعفر آهنگران درباره دلیل طولانی شدن روند تصویب افزایش تعداد مناطق آزاد تصریح كرد: یكی از مهم ترین دلایل طولانی شدن بحث تصویب اضافه شدن مناطق آزاد به ۷ منطقه آزاد موجود در كشورمان مبحث تهیه نقشه این مناطق جدید بود.
وی اضافه كرد: مجلس به تهیه نقشه های مناطق آزاد جدید بسیار تاكید دارد و نقشه ها باید برپایه ضوابط هیات وزیران تهیه شود و باید منطبق با ضوابط مورد نظر اعضای كمیسیون اقتصادی باشد.
مدیر هماهنگی امور مناطق ویژه اقتصادی با اشاره به اینكه یكی از موضوعات مهم محدود بودن این مناطق است، ادامه داد: مساحت مناطق آزاد پیشنهادی باید كوچك و زیرساخت های اساسی در این مناطق باید وجود داشته باشد.
آهنگران با اشاره به مبحث دیگری كه منجر به طولانی شدن روند تصویب مناطق آزاد جدید شده، اظهار داشت: همزمان با تصویب افزایش تعداد مناطق آزاد تعدای قوانین هم باید به تصویب برسد كه محدود بودن مساحت مناطق آزاد همچون این قوانین است؛ ازاین رو تصویب همین قوانین روند تصویب مناطق آزاد پیشنهادی در لایحه دولت در مجلس را طولانی كرده است.
این مقام مسئول از اضافه شدن منطقه قصرشیرین به ۷ منطقه آزاد پیشنهادی جدید اظهار داشت: ۷ منطقه جاسك، بوشهر، مهران، بانه و مریوان، اردبیل، اینچه برون و زابل از پیش بعنوان مناطق آزاد جدید به مجلس پیشنهاد شده بود كه در مطالعات بعدی منطقه آزاد قصر شیرین به این ۷ منطقه پیشنهادی افزوده شد.
وی درباره دلیل انتخاب قصر شیرین بعنوان منطقه پیشنهادی در لایحه افزایش تعداد مناطق آزاد كشور، تصریح كرد: این منطقه به مرز خسروی و پرویزخان نزدیك است و از آنجایی زیرساخت های مورد نظر در این منطقه وجود دارد می تواند پل ارتباطی با بخش میانی كشور عراق باشد.
مدیر هماهنگی امور مناطق ویژه اقتصادی با اشاره به تاریخ تصویب لایحه افزایش ۸ منطقه به مناطق آزاد كشورمان اظهار داشت: در هفته آینده بحث بررسی این لایحه در كمیسیون اقتصادی به اتمام می رسد و بعد از تصویب در كمیسیون اقتصادی، این لایحه در صحن علنی مجلس مطرح می گردد و احیانا تا تاریخ ۱۵ خرداد، مجلس لایحه اضافه شدن ۸ منطقه آزاد جدید به مناطق آزاد موجود را تصویب می كند.

3535

1397/02/15
11:27:50
5.0 / 5
4946
تگهای خبر: ساخت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان