اروپا به خرید نفت از ایران ادامه می دهد

اروپا به خرید نفت از ایران ادامه می دهد بازسازی خانه: ایسنا به نقل از اویل پرایس نوشت: در ایام منتهی به خروج آمریكا از برجام، مشتریان اروپایی ایران به خرید نفت ایران ادامه می دهند و هیچ شتابی برای جایگزین كردن منبع تامین خود ندارند، اما بعضی از پالایشگاهها و بازرگانان به مشكلات فاینانس اشاره كرده اند كه ممكن است در تجارت نفت با ایران مشكل ساز شوند.



بعد از اینكه آمریكا از توافق هسته ای ایران خارج شد، فروش نفت خام ایران را هدف گرفته و تحریم هایی كه پیش از این در جهت برجام لغو شده بودند طبق اعلام وزارت خزانه داری آمریكا، بعد از یك مهلت ۱۸۰ روزه بازخواهند گشت.
خریداران اروپایی به علت مهلت داده شده از جانب آمریكا، هیچ عجله ای برای جایگزین كردن نفت ایران ندارند. همه خریداران اعلام نموده اند كه تحریمهای آمریكا را رعایت خواهند كرد و بعضی از آنها مشكلات بانكی ناشی از تحریمها مانند موجود بودن فاینانس تجارت را پیش بینی می كنند.
مارتا یورنته، سخنگوی شركت نفت اسپانیایی سپسا كه یكی از مشتریان ایران در اروپا است، به رویترز اظهار داشت: در این لحظه فعالیت تجاری ما طبق معمول انجام می گردد.
شركت انی ایتالیا هم به خرید نفت ایران ادامه می دهد و تحت قراردادی كه آخر امسال منقضی می شود، ماهانه دو میلیون بشكه نفت از ایران وارد می نماید.
مدیر بازرگانی یك مشتری اروپایی دیگر به رویترز اظهار داشت: ما كاری انجام نمی دهیم. فعلا باید دست نگه داریم و ببینیم چه می گردد. اگر ناچار شویم وارداتمان را كاهش دهیم این كار را می نماییم.
منابع آگاه در شركتهای بازرگانی می گویند به نظر می رسد كه به مدت شش ماه امكان واردات وجود دارد، اما معامله گران انتظار دارند بانكها در تعیین اینكه آیا مشتریان ایران در اروپا می توانند نفت خریداری كنند، كلیدی هستند و حتی اگر آمریكا به خریداران اروپایی نفت ایران معافیت دهد، آیا آنها همچنان باید حجم خریدشان را در دوره مهلت شش ماهه كاهش دهند.
خارج از اروپا، چین كه یكی از بزرگترین مشتریان نفتی ایران است به تهران اطمینان داده كه به واردات نفت از این كشور ادامه خواهد داد.

3535

1397/02/23
15:01:49
5.0 / 5
5041
تگهای خبر: بانك , شركت , مشتری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان