در پاسخ به ادعاهای مطرح شده؛

آخرین اقدامات انجام شده برای خانواده شهدای سانچی تشریح شد

آخرین اقدامات انجام شده برای خانواده شهدای سانچی تشریح شد بازسازی خانه: شركت ملی نفتكش به ادعاهای فردی كه در یكی از شبكه های معاند خویش را وكیل خانواده بازماندگان سانحه سانچی معرفی كرده بود، پاسخ داد.به گزارش بازسازی خانه به نقل از شركت ملی نفتكش، درپی انتشار گزارشی در یكی از شبكه های ماهواره ای فارسی زبان در مورد كشتی سانچی، شركت ملی نفتكش ایران ضمن رد ادعاهای مطرح شده از جانب فردی كه در این گزارش خویش را وكیل خانواده شهدای سانچی معرفی كرده است، با تاكید بر اهتمام و جدیت این شركت در تحقق حقوق خانواده شهدای این سانحه، توضیحاتی را به این شرح منتشر نمود.
این شركت حق هرگونه پیگیری قضایی در مورد ادعاهای مطرح شده و مطالب كذب انتشار یافته را برای خود محفوظ می داند.
بنابر اظهار جمعی از خانواده شهدای سانچی، این فرد هیچگونه وكالتی از جانب این خانواده ها نداشته و خانواده های معظم سانچی اساسا تمامی امور خویش را با تعامل با شركت پیگیری كرده و خواهند كرد.
از جانب دیگر در شرایطی كه در همین گزارش و در مصاحبه با كارشناسان بین المللی در مورد علت حادثه و سرنوشت سرنشینان كشتی، همان جمع بندی های كمیته پیگیری و بررسی حادثه به شكلی تكرار می گردد، اما وكیل خودخوانده بدون عرضه سندی مدعی عمدی بودن حادثه و زنده بودن سرنشینان كشتی است و از سویی مطالبی را در زمینه رسیدگی به امور خانواده شهدا مطرح می كند كه نادرست و تحریف شده است.
در این راستا و برای تنویر اذهان عمومی، شركت ملی نفتكش ایران اهم اقدامات انجام شده در زمینه رسیدگی به خانواده شهدای سانچی را مجدد و به شرح زیر اعلام می دارد:
۱) شركت ملی نفتكش ایران با عنایت به درخواست تعدادی از خانواده ها و جهت كمك به آنها برای دریافت گواهی فوت با مقامات مسئول مذاكره نمود كه با مساعدت ایشان و اقدامات لازم صورت گرفته گواهی های مذكور برپایه مقررات قانون ثبت احوال دریافت و این خواسته خانواده شهدای سانچی در كمترین زمان ممكن محقق شد. این گواهی هم صرفا جهت انجام امور انحصار وراثت و رتق و فتق امور بازماندگان و تعیین تكلیف حقوق و تعهدات این شهدا بوده و صرفا با نظر خانواده ها قابل استفاده و پیگیری است و هیچ استفاده ای برای شركت ندارد.
۲) در مورد انحصار وراثت و مراحل اداری آن هم شركت ملی نفتكش ایران صرفا در جهت كمك به خانواده معظم شهدای سانچی و در جهت تداوم پشتیبانی از آنها، به استخدام یك وكیل دادگستری مستقل به منظور انجام و پیگیری انحصار وراثت اقدام نمود كه البته دراین موضوع، شركت هیچگونه ارتباط كاری با وكیل مذكور نداشته و تنها خویش را ملزم به پرداخت هزینه خدمات عرضه شده از جانب وی به خانواده ها دانسته است.
۳) در زمینه مباحث مالی نیز، شركت ملی نفتكش ایران درجهت تامین رفاه و كمك به خانواده گرانقدر شهدای سانچی تابحال مبالغ معتنابهی را به خانواده همكاران شهید خود پرداخت كرده است كه این مبالغ تماما در قالب كمك بلاعوض بوده است. در این زمینه می توان به پرداخت مبالغی جهت تامین هزینه های برگزاری مراسم تدفین و ترحیم شهدای سانچی و پرداخت مبلغی در قالب كمك بلاعوض برای تامین هزینه زندگی خانواده تحت تكفل هر یك از شهدا تا تعیین تكلیف انحصار وراثت و برقراری مستمری و حقوق آنها اشاره نمود.
درخصوص برخی اظهارات مطرح شده در مورد مسدود بودن حساب بانكی شهدای سانچی و عدم امكان برداشت حقوق آنها هم این مورد به عدم عرضه گواهی انحصار وراثت از جانب بعضی از خانواده شهدا بازمی گردد كه باید توسط خود این خانواده ها انجام ومدارك آن ارائه شود.
۴) علاوه بر برقراری فوری مستمری شهدا از جانب سازمان تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی صنعت نفت، پرداخت مابه التفاوت مستمری با حقوق زمان استراحت شهدای سانچی در دستور كار و اجرا قرار گرفت كه براین اساس خانواده شهدای گرانقدر سانچی كه مستمری دریافت می كنند، مابه التفاوت مستمری حقوق در حال خدمت شهید خویش را از شركت ملی نفتكش ایران دریافت خواهند كرد.
۵) در ارتباط با پیگیری های لازم در مورد دریافت مبلغ بیمه عمر و حادثه شهدای گرانقدر سانچی هم پرداخت این مبالغ به آن دسته از خانواده های معظم شهدا كه انحصار وراثت را انجام داده اند شروع شده است و تعدادی از آنها هم مبالغ مربوطه را دریافت كرده اند.
۶) درراستای پشتیبانی از خانواده شهدای سانچی و با تصویب هیات مدیره شركت ملی نفتكش ایران كلیه وام ها و بدهی های مالی شهدای سانچی نزد شركت بخشیده شد.
۷) همینطور طبق مصوبه هیات مدیره شركت ملی نفتكش ایران مقرر شد تا یكی از وابستگان درجه یك شهدای سانچی در اولویت استخدام این شركت قرار گیرد كه تابحال تعدادی از این عزیزان به استخدام شركت درآمده اند.
۸) جهت رسیدگی به مسائل جاری خانواده های شهدا واحدی تحت عنوان امور ایثارگران و شهدا در شركت ملی نفتكش ایران تولید و راه اندازی شده كه از مصوبات و اقدامات مدیریت این شركت در این زمینه است.
اما در مورد ادعای موهوم زنده بودن شهدای كشتی سانچی و تنها برپایه این توجیه كه هنوز تفحص پیكرهای این شهیدان به نتیجه نرسیده لازم است مجدد به مبحث تفحص و نتایج اعزام ربات و غواص به موقعیت كشتی مغروق سانچی اشاره شود:
۱) این مورد كه بعنوان یكی از خواسته های خانواده شهدا مطرح شده برای نخستین بار در نخستین جلسه هیات مدیره شركت ملی نفتكش ایران در تاریخ ۲۷ دی ماه سال ۹۶ عنوان شد كه با تشكیل كمیته تفحص به ریاست مدیرعامل و تاكید بر بكارگیری شركتهای معتبر و دارای رزومه معتبر بین المللی شروع شد كه با اهتمام این شركت تابحال طی ۲ مرحله و با انعقاد قرارداد با یكی از شركت های معتبر بین المللی به اعزام ربات به موقعیت این كشتی اقدام شده و بخش هایی از فیلم ها و تصاویر دریافتی از این عملیات هم انتشار یافته است.
علاوه بر این با استعلام و دعوت از كارشناسان و متخصصان تراز اول ایرانی و بین المللی حوزه غواصی و عملیات زیر آب مانند شركت Salvage Consultant كه سابقه خروج زیردریایی مغروق روسی را دارند، تمام زوایا و جوانب فیلم ها و تصاویر دریافتی از موقعیت كشتی سانچی جهت غواصی و عملیات ورود به كشتی توسط این كارشناسان در مراحل مختلف مورد بررسی قرار گرفت كه به رغم اهتمام و جدیت شركت ملی نفتكش ایران در انجام این عملیات كه مورد حیرت شركت های خارجی قرار گرفت، متاسفانه هیچ شركتی حاضر به پذیرش ریسك و انجام این عملیات به علت تغییر شكل و مچاله شدن بدنه كشتی در اثر حرارت بسیار زیاد آتش و فشار آب در عمق ۱۱۵ متری آبهای متلاطم منطقه و خطر بالای آن برای غواصان، نشد.
۲) درباره عدم عرضه فایل صوتی جعبه سیاه سانچی به خانواده گرانقدر شهدا هم لازم به ذكر است كه محتویات جعبه سیاه سانچی در جریان رسیدگی كمیته بررسی سانحه، محرمانه تلقی و تا آخر بررسی قابل انتشار نبود. هم اكنون و با خاتمه كار كمیته، اجابت این مساله با درخواست خانواده ها و در صورتیكه صدای عزیزان آنها در این جعبه موجود باشد، امكان پذیر است.
در خاتمه با تاكید براینكه خانواده نجیب و گرانقدر شهدای سانچی در تمام مراحل این حادثه غم انگیز، هیچگاه برای پیگیری مطالبات خود به سراغ رسانه ها و شبكه های معاند خارجی نرفته و با صبر و بردباری، خادمان خویش را در شركت ملی نفتكش حمایت و همراهی كردند، یادآور می گردد این شركت هم به منظور حفظ شأن شهدای گرانقدر خود و حیثیت خانواده ها و همینطور دفاع از تمامی تلاشها و كوشش های انجام شده و برای حراست از ارزشهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، حق هرگونه پیگیری قضایی در مورد ادعاها و اقدامات مخرب و مضر را برای خود محفوظ دانسته و به جد پیگیری خواهد نمود.

1397/04/27
13:38:20
5.0 / 5
4815
تگهای خبر: سانچی , شركت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان