رئیس سازمان برنامه وبودجه:

سوت قطار قزوین به رشت امسال شنیده می گردد

سوت قطار قزوین به رشت امسال شنیده می گردد قزوین- رئیس سازمان برنامه و بودجه كشور اظهار داشت: با تامین اعتبار مورد نیاز پروژه راه آهن قزوین به رشت امسال این مسیر افتتاح شده و وارد شبكه ریلی كشور می گردد و سوت قطار در این محور شنیده خواهد شد.


به گزارش بازسازی خانه به نقل از مهر، محمدباقر نوبخت عصر چهارشنبه در جریان بازدید از روند احداث راه آهن قزوین به رشت از تامین اعتبار مورد نیاز این پروژه خبرداد و اظهارداشت: آخرین اختصاص ما در این پروژه حدود ۹۰ میلیارد تومان بوده كه صورت گرفته و مشكلی در این زمینه نداریم. نوبخت بیان كرد: آثار بسیار ارزشمندی كه این پروژه در توسعه ایران، منطقه و كشورهای همسایه دارد برای ما بسیار مهم است بنابراین نباید نگران تامین اعتبار آن باشید.
راه آهن قزوین به رشت باعث تقویت مناسبات بین المللی كشور می شودوی افزود: ساخت راه آهن قزوین به رشت می تواند در سیاست بین الملل ما هم اثرگذار باشد و به توسعه روابط ما هم كمك نماید بنابراین با همه مشكلات و تنگناها منابع مالی را تامین كرده ایم و از پیمانكار هم خواسته ایم آن را در زمان مقرر به آخر برساند و تحویل دهد. رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهارداشت: ۵ طرح مهم ریلی در برنامه اقتصاد مقاومتی تعریف شده كه راه آهن همدان، كرمانشاه، ارومیه به مراغه و هم قزوین به رشت و آستارا از آن جمله است كه برای ما اهمیت فراوانی دارد. وی افزود: راه آهن قزوین به رشت و آستارا كه می تواند كریدور شمال به جنوب و قزوین به رشت و استارا را متصل كند به علت وجود بندر انزلی و منطقه اقتصادی و دریانوردی برای ما جایگاه ویژه ای دارد و باید آن را ادامه دهیم تا محموله های آذربایجان و روسیه را هم منتقل كند. نوبخت یادآورشد: در توافق قبلی ما با كشورهای دیگر مقرر شد از چابهار بتوانیم محموله های كشور هندوستان را به آستارا، آذربایجان و روسیه برسانیم كه بدلیل اهمیت مبحث تعداد بازدیدهای ما از این پروژه در زمانهای كوتاهتری صورت می گیرد. رئیس سازمان برنامه و بودجه كشور افزود: رئیس جمهور با توافقی كه با روسای جمهور روسیه و آذربایجان داشتند تاكید كردند تا این مسیر كه كریدور شمال و جنوب است با سرعت بیشتری تكمیل شود تا چند كشور بتوانند از خدمات آن استفاده كنند.
۷۸ درصد اعتبارات پرداخت شده استنوبخت اظهارداشت: تابحال ۷۸ درصد اعتبارات پروژه راه آهن قزوین به رشت تخصیص داده شده و به تازگی هم ۹۰ میلیارد تومان به آن پرداخت كردیم و هیچ مشكلی برای تامین سایر منابع نداریم و امیدواریم این شبكه در زمان تعیین شده افتتاح شود. وی افزود: امیدواریم مسیر ریلی قزوین به رشت تا آخر امسال آماده بهره برداری شود. دراین بازدیدعبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین، سالاری استاندار گیلان، یاری رئیس برنامه و بودجه استان قزوین، مدیرعامل توسعه زیرساختهای وزارت راه ومدیران راه وشهرسازی استانهای گیلان و قزوین هم حضور داشتند.
 

1396/08/17
17:37:04
5.0 / 5
5686
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان