پیشنهاد روحانی برای تأخیردربرگزاری انتخابات، آخوندی: غیرقانونی می باشد

پیشنهاد روحانی برای تأخیردربرگزاری انتخابات، آخوندی: غیرقانونی می باشد بازسازی خانه: وزیر راه و شهرسازی پیشنهاد رئیس جمهور در مورد برگزاری با تاخیر انتخابات دوره هشتم هیئت مدیره سازمان های نظام مهندسی ساختمان استان ها را مغایر قانون عنوان نمود.به گزارش بازسازی خانه به نقل از وزارت راه و شهرسازی، به دنبال درخواست اكبر تركان مشاور رئیس جمهور در امور هماهنگی بافت های فرسوده و رئیس سابق شورای مركزی سازمان نظام مهندسی ساختمان از رئیس جمهور در خصوص تعویق ۲ ماهه انتخابات هشتمین دوره هیئت مدیره نظام مهندسی ساختمان استان ها، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور هم طی نامه ای تاریخ ۳۱ شهریور به وزیر راه و شهرسازی نوشت كه نظر رئیس جمهور، برگزاری با تاخیر این انتخابات است.

پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی هم نامه عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به نامه واعظی را در تاریخ ۲ مهر ماه منتشر نمود.
در واكنش به نامه مذكور واعظی، آخوندی طی نامه ای خطاب به رئیس دفتر رئیس جمهور اعلام نمود كه نامه آقای تركان اقدامی نادرست و مغایر قانون و غیرقابل اقدام به حساب می آید و مطابق برنامه زمانی اقدامات انجام و رأی گیری در جهت اجرای قانون در استان های مختلف از پنجم تا سیزدهم سال جاری صورت خواهد گرفت.
متن نامه آخوندی به واعظی به این شرح است:

جناب آقای دكتر واعظی
رئیس محترم دفتر رئیس جمهور
با سلام و احترام
بازگشت به نامه شماره ۸۵۱۵۶ مورخ ۱۳۹۷.۶.۳۱ متضمن پی نوشت مقام محترم ریاست جمهور و نامه پیوست آن، به استحضار می رساند:
فرایند، ترتیب و نحوه برگزاری انتخابات هیئت مدیره های سازمان نظام مهندسی ساختمان استان ها همچون مهلت های قانونی برگزاری آن در قانون نظام مهندسی و كنترل ساختمان مصوب ۱۳۷۴ و آئین نامه اجرایی آن مصوب ۱۳۷۵ و اصلاحات بعدی آن به صورت كامل و دقیق احصا شده و در ۷ دوره انتخابات قبل و دوره جاری ملاك عمل بوده و می باشد، مورد پیشنهادی آقای مهندس تركان مغایر قانون و غیرقابل اقدام است بنابراین، تأخیر به صورت قانونی امكان پذیر نیست و مطابق برنامه زمانی آن اقدام و رأی گیری در جهت اجرای قانون در استان های مختلف از پنجم تا سیزدهم سال جاری صورت خواهد گرفت.
نامه جناب تركان با حواشی دیگر همراه می باشد. همچون انتساب رفتار غیرحرفه ای به وزارت راه و شهرسازی، احتمال رد صلاحیت مهندسان مخالف با این رفتارها توسط این وزارتخانه و در نتیجه بی اعتمادی مهندسان به دولت تدبیر و امید. باید عرض كنم كه واقعا متأسفم كه ایشان پناهگاه گروهی متخلف، زیر پای گذارنده اخلاق و اصول حرفه ای مهندسی، امضا فروش و حیف كننده اموال مردم شده اند كه بی محابا پیشنهاد اقدام غیرقانونی به رئیس جمهور می دهند.
وزارت راه و شهرسازی مطابق قانون نظارت كلی بر انتخابات دارد و انتخابات توسط هیئت های اجرایی و هیئت های نظارت برگزار و نظارت می گردد. اگر مهندسان به دولت بی اعتماد شوند ناشی از حمایت ایشان و كسان دیگری در بدنه دولت می باشد كه عملا از امضافروشی، شهرفروشی، عدم كنترل ساختمان و بی قانونی حمایت می كنند می باشد. مهندسان ساختار سلامت و اصلاح، بزرگترین پشتوانه وزارتخانه و دولت هستند.
عباس آخوندی
وزیر


1397/07/03
14:16:28
5.0 / 5
4767
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان