سالگرد نخستین همایش بیت كوین و ارزهای دیجیتال

سالگرد نخستین همایش بیت كوین و ارزهای دیجیتال بازسازی خانه سالگرد نخستین همایش بیت كوین و ارزهای دیجیتال


هر چند كه پدیده ی ماینینگ به واسطه ی شیوع سینه به سینه در صرافی های آنلاین كم كم گسترده تر شد و بمب رمزارزی سال 2017 كه تركید، تركش هایش تمامی جهان را در بر گرفت و خیلی از افرادی كه حتی اسمی از ارزها، بیت كوین و ماینینگ نشنیده بودند نیز، وارد این مقوله شدند. اولین همایش بیت كوین در ایران اما مهم ترین اتفاق و رویدادی كه سبب شد نگاه ها در ایران بیشتر از پیش به مقوله ی ماینینگ و خرید و فروش رمزارزها، خصوصا بیت كوین جلب شود، نخستین همایش بیت كوین و ارزهای دیجیتال با عنوان بی تی سی دی بود كه 25 مهر ماه 1396 در كتابخانه ی ملی ایران، با همكاری مجموعه های پیمنت 24، فروشگاه اینترنتی لیون كامپیوتر و صرافی ستاره سهیل به اتفاق آرش سروری بعنوان دبیر راهبردی و اجرایی همایش برگزار گردید. در این همایش افراد پیشتاز این حوزه همچون مدیر شركت سیتكس، مدیر مجموعه كوینكس، مدیر عامل شبكه راه پرداخت و مدیران مجموعه های برگزار كننده همایش و بسیاری دیگر از افراد با تجربه در این زمینه، به سخنرانی پرداختند.
رویدادی كه خیلی از پیشتازان این عرصه به منظور آگاهی هر چه بیشتر جامعه و قدم نهادن در مسیری صحیح برای تولید آینده ای مطلوب، بعد از گذر از فراز و نشیب های فراوان پیش رو، سر انجام موفق به برگزار كردن آن شدند. این رویداد بدون اغراق سنگ بنای بزرگی برای معرفی رسمی ماینینگ و رمزارزها خصوصا بیت كوین در ایران بود، به طوریكه بعد از وقوع آن شاهد اتفاقات بزرگی در كشورمان بوده و هستیم. بعد از چند ماه از گذشت این همایش، خیلی از مردم به تكاپو جهت پیوستن به رود خروشان ماینینگ و خرید و فروش رمز ارزها، افتادند. بطوریكه تا اواخر آذر و اواسط دی ماه سال 1396 كه همزمان بود با اواخر سال میلادی 2017 و تركیدن بمب رمز ارزها در دنیا، بیشترین آمار خرید و فروش ریگ ها و اسیك های ماینینگ و خرید و فروش بیت كوین و سایر رمزارزها در ایران به ثبت رسید. رویداد های پیرامون ارزهای دیجیتال - در اواخر بهمن ماه، معاون تنظیم مقررات مركز ملی فضای مجازی آقای سعید مهدیون اظهار داشت: سیاست های اولیه جهت استفاده از پول مجازی در مركز ملی فضای مجازی درحال تدوین است و بزودی ایران به جمع كشورهای استفاده كننده از پول مجازی می پیوندد.
- در اسفند ماه نخستین كنفرانس و مسابقه مقاله نویسی رگولاتوری بلاك چین و رمزارزها با همكاری مجموعه های سیتكس، فروشگاه اینترنتی لیون كامپیوتر، NEED roid و انجمن بلاكچین ایران برگزار گردید كه اشخاصی از پلیس فتا، پژوهشكده پولی و بانكی و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و بعضی از ارگان های دولتی دیگر در آن حضور داشتند و به مبحث قانون گذاری پرداخته شد. - معاون مركز ملی فضای مجازی در اسفند ماه 1396 خبر از تدوین مقررات بیت كوین داد
- در ماه فروردین و اوایل اردیبهشت از بحث های داغ جامعه ممنوعیت پرداخت، خرید و فروش ارز و فیلتر شدن تلگرام بود و ذهنیت مردم به این سمت رفت كه دیگر باید با رمزارزها در ایران خداحافظی كرد.
- اما در اردیبهشت 1397، آقای محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت، پیكره ی اینترنت دنیا برپایه بلاك چین است.
- و در همین ماه آقای ناصر حكیمی، معاون تكنولوژی های جدید بانك مركزی اعلام نمود كه ممنوعیت ارزهای رمزنگاری شده سیاست نهایی بانك مركزی نیست و تیر خلاصی بر پیكره ی افكار منفی شكل گرفته در ماه های گذشته زد.
- در مرداد ماه 1397 اعلام گردید كه رئیس جمهور دستور داده است تا جلسه ی مشترك بانك مركزی و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با هدف سیاستگذاری در مورد رمزارزها برگزار گردد.
- در همین ماه پیش نمایش رمز ارز ملی ارائه شد و آقای حسن انصاری، رئیس هیات مدیره جامعه گردشگری الكترونیكی ایران اعلام نمود كه، كارگروهی از استادان و صاحب نظران تشكیل شده و بعد از چند ماه مطالعه و طراحی مدل ارز رمز ویژه گردشگری طرح مربوطه به معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری عرضه شده است.
- مرداد 1397 یكی از ماه های پر بار در زمینه ی اخبار بلاك چین و رمز ارز در ایران بود، آقای اكبر افتخاری، معاون دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد از استقرار سامانه كشوری كسب و كار موسوم به «سككوك» در مناطق آزاد اطلاع داد و اظهار داشت: این سامانه با فناوری "بلاك چین" طراحی شده تا بتوان با استفاده از ارزهای مجازی، كشور را در معاملات بین المللی در دوران تحریم كمك نماید.
- همینطور در این ماه از پتانسیل رمزارزها به منظور ابزاری در جهت حذف آثار تحریم های اعمال شده ی آمریكا صحبت های بسیاری شد.
- در شهریور ماه 1397 دولت استخراج رمرزارزها را به رسمیت شناخت و از آن بعنوان یك صنعت یاد كرد و فروش و واردات تجهیزات استخراج رمزارز در ایران بصورت رسمی، مجاز و قانونی اعلام گردید.
- آقای فروزنده دوست، مدیركل ارزیابی امنیتی محصولات سازمان فناوری اطلاعات در مهر 1397 اعلام نمود كه رمز ارز ملی بسیار شبیه رمز ارز ریپل است و رمز ارز ملی می تواند تب دلار را بخواباند.
تكنولوژی های جدیدی كه در سال های گذشته وارد ایران شدند، اغلب در زمان ورود با ممنوعیت ها و قوانین بازدارنده رو به رو شده اند و شاید بتوان اظهار داشت كه بلاك چین و رمزارزها باوجود تاثیر بسیار عظیمی كه از خود بجای گذشته اند، شاید از نظر مقبولیت و نحوه ی مواجهه ی دولت با آن، جزو نمونه های نادر تا به كنون در ایران هستند. دستاوردهای همایش BTCday نحوه ی آغاز هر كاری در سرانجام آن، تاثیر بسزایی دارد و بی گمان می توان اظهار داشت كه همایش BTCDay همچون سرآغازی شایسته، توانست تاثیر پذیری خویش را در این زمینه بجای بگذارد و اثرات و نتایج مثبت امروز را در این زمینه، مدیون این سنگ بنای مناسب هستیم. روز 25 مهر با نام BTCDay برای همیشه در ذهن ها ماندگار خواهد بود. این روز را به تمامی تریدرها، ماینرها و علاقمندان بلاك چین و رمزارزها تبریك می گوییم. قابل ذكر است دومین رویداد BTCDay، امسال با كمی تاخیر برگزار می شود. زمان دقیق برگزاری رویداد متعاقبا با استفاده از سایت این رویداد به آدرس BTCDay.ir اعلام خواهد شد. 2121

1397/07/26
16:49:04
5.0 / 5
5027
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان