معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد؛

پرداخت وام نوسازی از ۲ هفته دیگر، مشكلی با اصل مسكن مهر نداریم

پرداخت وام نوسازی از ۲ هفته دیگر، مشكلی با اصل مسكن مهر نداریم بازسازی خانه: مدیرعامل شركت بازآفرینی شهری از آغاز پرداخت وام بازآفرینی شهری از دو هفته دیگر آگاهی داد و اظهار داشت: كسی با اصل مسكن مهر مشكل ندارد بلكه انتخاب محل های راه اندازی چالش آن است.به گزارش بازسازی خانه به نقل از مهر، هوشنگ عشایری در گفت وگو با برنامه «از نزدیك» رادیو جوان درباره مسكن مهر گفت: وزیر جدید راه و شهرسازی تاكید دارد كه در كوتاه ترین زمان باید مسكن مهر به سرانجام برسد. سیاست وزارت راه و شهرسازی تكمیل پروژه هاست. ۵۶ درصد پروژه ها در همین دولت به بهره برداری رسیده است.
وی اضافه كرد: در انتخاب مكان و به صورت كلان اقتصادی بحث هایی وجود دارد اما كسی روی خود مسكن مهر بحث ندارد.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به سوژه بازآفرینی شهری عنوان كرد: اصلی ترین سوژه هر جامعه و جامعه ما حوزه اجتماعی است. تجربه نشان داده افول شهری و سوژه حاشیه نشینی در شهرها دارد اتفاق می افتد. بدین سبب چون به حوزه اجتماعی برمی گردد برنامه بازآفرینی شهری هم قالبش حوزه اجتماعی میگردد و مردمان ساكن بعنوان یك سازمان اجتماعی هستند از این رو سازمان اجتماعی نیاز به توجه دارد و توجهش مبتنی بر فرهنگ خاص آن منطقه، بخش و محله است.
وی از پرداخت تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی بازآفرینی شهری آگاهی داد و بیان كرد: این تسهیلات با وام ۹ درصد حدودا تا یكی دو هفته دیگه شروع خواهد شد كه به توسعه گران یعنی افراد رابط مردم و سازمان بازآفرینی شهری و ساكنان اختصاص می یابد.
عشایری افزود: دغدغه مسئولان به سمت بازآفرینی شهری رفته تا جایی كه رئیس جمهور، بازآفرینی شهری را مهمترین طرح در حوزه شهری می داند. این سوژه یك برنامه اجتماعی است كه یك سری پیوست های كالبدی دارد.
وی به نقش همه نهادها در این حوزه اشاره و اشاره كرد: بدین سبب بدنه دولت، ما، شهرداری ها و استانداری ها نقل همه صحبت هایشان بازآفرینی شهری است. این سوژه به مرحله عملیاتی وارد شده و مقرر است نوسازی و مقاوم سازی مسكن را از راه تسهیلات در اختیار توسعه گران قرار بدهیم.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به آشفتگی در ساختار شهرسازی اظهار داشت: فلسفه بازآفرینی شهری بازگشت به هویت اصلی است.، بدین سبب معنای بازآفرینی این است كه در شهر آشفتگی و سیاست های قبلی اشتباه بوده است.
مدیرعامل شركت بازآفرینی شهری ایران ورود دولت را به حوزه مدیریت شهری اشتباه دانست و اشاره كرد: قانون اشاره كرده بایستی اقدامات محله محور باشد. یعنی مردم باید بگویند چه می خواهند. قانون تكلیف كرده كه شهر باید برای همه شهروندان خصوصا برای جامعه معلولان و سالمندان تسهیل شود.
عشایری با اشاره به نقش بخش خصوصی در این حوزه اظهار داشت: مثلا محله دوهزار بندرعباس، محله ای در یزد، اهواز، نیشابور و شیراز داریم كه مردم در سیاستگذاری، برنامه ریزی و در اقدام مشاركت كردند ولی یكی از دغدغه های جدی ما این هست كه بخش خصوصی هم مشاركت كند. شاید علت عدم مشاركت بخش خصوصی قبل از این نبود منافع كمتر برای بخش غیر دولتی بوده اما حالا خوشبختانه این مسأله باز رفع شده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی سوژه مسكن را فرابخشی دانست و اشاره كرد: این حوزه تابع نظام اقتصاد كلان كشور است یعنی خودش مستقلا نمی تواند عمل كند. بدین سبب طبیعتا چون نظام اقتصادی كشور دچار یك سری فراز و فرودهایی شده، این حوزه باز تحت تاثیر قرار گرفته است.
مدیرعامل شركت عمران و بهسازی شهری ایران درانتها مهمترین چالش پیش روی مسكن را نبود تناسب بین عرضه و تقاضا عنوان كرده و اظهار داشت: بزرگترین مشكل این است كه خانه دوم و خانه خالی آمارش بالا می رود و این بدین مدلول است كه تولید متناسب با تقاضا نیست.

1397/08/27
23:46:39
5.0 / 5
4782
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان