مشاور رئیس جمهور خبر داد:

جابجایی سالانه ۴ و چهار دهم میلیارد نفر در دنیا ازطریق صنعت هوانوردی

جابجایی سالانه ۴ و چهار دهم میلیارد نفر در دنیا ازطریق صنعت هوانوردی بازسازی خانه: دبیر شورای عالی مناطق آزاد با اشاره به اینكه ایران نتوانسته به جایگاه قابل قبولی در صنعت هوانوردی جهان دست یابد، اظهار داشت: سالانه ۴.۴ میلیارد نفر با استفاده از حمل و نقل هوایی جابجا می شوند.به گزارش بازسازی خانه به نقل از مهر، مرتضی بانك در افتتاحیه نهمین نمایشگاه هوایی ایران با اشاره به اهمیت صنعت هوانوردی در توسعه ملی به ضرورت تقویت استفاده از این نوع حمل و نقل اشاره و خاطرنشان كرد: نظام حمل و نقل هوانوردی، نیروی محركه و موتور توسعه متوازن كشورها تلقی می گردد. به نحوی كه این نوع صنعت با شرایط توسعه یافتگی كشورها رابطه مستقیم داشته و در دستیابی به نرخ رشد اقتصادی بالاتر، امنیت و عدالت اجتماعی موثر است.
دبیر شورای عالی مناطق آزاد تصریح كرد: خصوصیت های اختصاصی صنعت حمل و نقل هوایی از نظر ایمنی و سرعت بالای آن و همینطور برخورداری از فناوری های برتر سبب می گردد تا در ابعاد مختلف اشتغال زایی و برقراری توازن و عدالت منطقه ای و كم كردن فاصله مناطق مختلف، آثار اقتصادی و اجتماعی مستقیم داشته باشد.
وی با اشاره به اینكه یكی دیگر از خصوصیت های این صنعت، افزایش تولید ناخالص داخلی و تسهیل و تسریع در امداد رسانی و حفظ و احیای سلامت جوامع در بحران های طبیعی و غیرطبیعی است، تصریح كرد: تسهیل و تقویت دیپلماسی داخلی و خارجی و گردشگری بین المللی سبب شده تا توجه ویژه كشورهای مختلف به صنعت حمل ونقل هوایی در رأس برنامه های توسعه كشورها قرار گیرد.
بانك از دیگر مزایای صنعت حمل و نقل هوایی را ارتقاء فضای كسب و كار و كیفیت زندگی عنوان و تصریح كرد: این صنعت در جابجایی سریع كالاهای پرارزش و نفوذ در بازارهای جهانی موثر بوده و اندازه و ارزش این صنعت در پنج دهه اخیر هر ۱۵ سال، دوبرابر شده است.
مشاور رئیس جمهور به رشد ترافیك هوایی به علت توسعه مستمر صنعت حمل و نقل هوایی اشاره نمود و اضافه كرد: امروزه صنعت حمل و نقل هوایی كه از سطح دنیا با جابجایی سالانه چهار میلیارد و ۴۰۰ میلیون نفر مسافر و ۶۲ میلیون تن بار به ارزش ۶ هزار و ۸۰۰ میلیارد دلار با استفاده از ۴۳ میلیون پرواز در ۴۵ هزار مسیر هوایی توسط ۱۷۰ شركت خدمات ناوبری و هواپیمایی باعث اشتغال ۶۵.۵ میلیون نفر و اقتصاد سه هزار میلیارد دلاری معادل ۳.۶ درصد تولید ناخالص جهان را فراهم نموده است.
دبیر شورای عالی مناطق آزاد با اشاره به اینكه صنعت هوانوردی كشورمان نتوانسته متناسب با جایگاه خود در بازار هوانوردی جهان به نقطه قابل قبولی دست یابد، خاطرنشان كرد: امروزه مشكلات متعددی پیش روی فعالان داخلی صنعت هوانوردی است كه با برگزاری این نمایشگاه می توانیم بخش مهمی از این مشكلات را درك كرده و برای رفع آنها تلاش نماییم.

1397/09/05
20:35:49
5.0 / 5
4320
تگهای خبر: بازار , بانك , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان