رئیس سازمان املاك بنیاد مستضعفان:

پلاسكوی جدید مهر ۹۹ به كسبه تحویل می شود، اتمام گودبرداری اسفند

پلاسكوی جدید مهر ۹۹ به كسبه تحویل می شود، اتمام گودبرداری اسفند به گزارش بازسازی خانه رئیس سازمان اموال و املاك بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی اظهار داشت: هم اكنون پی ریزی ساختمان پلاسكوی جدید شروع شده و این ساختمان تا مهرماه ۹۹ به كسبه واگذار خواهد شد.به گزارش بازسازی خانه به نقل از مهر، حسن كاری در مراسم «تجلیل از منتخبین مسابقه طراحی پلاسكوی جدید» با اشاره به اینكه در ریزش ساختمان پلاسكو، ۱۶ آتش نشان و ۶ نفر از سایر مردم جان خویش را از دست دادند، تصریح كرد: در زمان وقوع این حادثه، محمد سعیدی كیا رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی بلافاصله قول راه اندازی ساختمان پلاسكوی جدید را ظرف دو سال داد.
وی اضافه كرد: همزمان با استقرار كسبه پلاسكو در مجتمع تجاری نور، بنیاد مستضعفان پیگیر دریافت مجوز راه اندازی پلاسكو بود كه در ابتدای راه با موانعی روبرو شدیم.
رئیس سازمان اموال و املاك بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی اظهار داشت: یكی از موانع، شهرداری بود كه از ساخت ساختمان بیشتر از ۷ طبقه به علت طرح تفصیلی این منطقه از تهران ممانعت می كرد و مانع دیگر سازمان میراث فرهنگی بود كه به علت اشراف ساختمان پلاسكو بر مدرسه تاریخی ژاندارك، اجازه ساخت بیشتر از ۴ طبقه را نمی داد.
وی با اشاره به اینكه كسبه پلاسكو هم مرتباً پیگیر حقوق مكتسبه ی خود بودند، خاطرنشان كرد: شهریور ۹۶ تفاهمنامه ای میان كسبه و شهرداری در خصوص راه اندازی ساختمان ۱۰ طبقه به امضاء رسید اما بنیاد مستضعفان این تفاهمنامه را نپذیرفت؛ نهایتاً اواخر سال ۹۶ پرونده به استانداری تهران واگذار شد.
كاری خاطرنشان كرد: نهایتاً در ۲۲ اردیبهشت ۹۷ با پیگیری های استاندار سابق تهران، میان شهرداری تهران، كسبه پلاسكو، بنیاد مستضعفان و سازمان میراث فرهنگی، تفاهمنامه ای به امضاء رسید كه بر مبنای آن مقرر شد ساختمان ۵ طبقه شمالی را مقاوم سازی نماییم و ساختمان برج پلاسكو را با همان سطح و سطوح و تعداد طبقات (توسط بنیاد مستضعفان) بسازیم.
به گفته این مقام مسئول در بنیاد مستضعفان، این تفاهمنامه در ۲۷ شهریور ۹۷ از جانب شورای تأمین استان تهران و در ۳۱ شهریور ۹۷ از جانب كمیسیون ماده ۵ مورد تائید قرار گرفت.
وی افزود: هم اكنون عملیات گودبرداری ساختمان پلاسكو به صورت شبانه روزی شروع شده و تا آخر سال جاری گودبرداری تكمیل می گردد. فنداسیون و پی ریزی ساختمان پلاسكوی جدید را هم امسال شروع می نماییم و بخشی از آن به ابتدای سال ۹۸ موكول می گردد.
كاری تصریح كرد: همینطور مقرر است از آغاز سال ۹۸ نصب اسكلت فلزی ساختمان پلاسكوی جدید شروع شود و تا مهرماه ۹۹، كل ساختمان به كسبه ی پلاسكو تحویل داده خواهد شد.

1397/10/29
14:54:25
5.0 / 5
5235
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان