رئیس سازمان هواپیمایی كشوری:

امكان حذف كامل فروش بلیت چارتری وجود ندارد

امكان حذف كامل فروش بلیت چارتری وجود ندارد به گزارش بازسازی خانه معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینكه ایرلاین ها اجازه تغییر بلیت سیستمی به چارتری را ندارند، اظهار داشت: امكان حذف كردن كامل شبكه فروش بلیت چارتری وجود ندارد.به گزارش بازسازی خانه به نقل از مهر، علی عابدزاده در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره فروش بلیت چارتری از جانب شركت های هواپیمایی تصریح كرد: ایرلاین ها اجازه تغییر بلیت سیستمی به چارتری را ندارند ولی باید به این شركت ها فرصت داده شود تا فروش بلیت های چارتری را به حداقل برسانند.
وی با اشاره به اینكه بیشتر پروازهای چارتری شركت های هواپیمایی در حال شیفت شدن به مقاصد گردشگری مانند قشم و كیش است، اضافه كرد: تنها در این مسیرها فروش بلیت چارتری ادامه دارد و در سایر مسیرها شركت های هواپیمایی فروش چارتری را به حداقل رسانده اند. با این وجود شركت های بزرگ و اصلی هواپیمایی مانند ایران ایر، ماهان، آسمان و زاگرس عموما به فروش بلیت سیستمی مبادرت كرده اند.
رئیس سازمان هواپیمایی كشوری با تاكید بر اینكه امكان حذف كردن كامل شبكه فروش بلیت چارتری وجود ندارد خاطرنشان كرد: فروش بلیت مقاصد گردشگری همواره باید به صورت چارتری باقی بماند و این در دنیا هم معمول است. همینطور در حال تلاش هستیم تا شركت هایی كه توانایی بیشتری دارند به شركت های هواپیمایی كوچكتر كمك كنند تا كل شبكه فروش بلیت هواپیما به سمت سیستمی هدایت شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی، حجم پروازهای چارتری داخلی را ۲۰ درصد كل پروازها دانست و خاطرنشان كرد: با این وجود باید فروش بلیت به مقصد كیش و قشم را از سایر پروازها جدا كرد.
عابدزاده با اشاره به اینكه سود فروش بلیت در صنعت هوانوردی بسیار پایین است اضافه كرد: با عنایت به اینكه كیش و قشم عموما مقاصد گردشگری هستند و زیرساخت های اسكان هم به صورت هتل در این دو جزیره وجود دارد متقاضیان سفر به این دو مقصد خواستار خرید تور به جای بلیت هستند؛ ضمن اینكه مدیران كیش و قشم هم بیشتر مایل به خرید و فروش بلیت چارتری به این دو منطقه آزاد شده اند.
عابدزاده تصریح كرد: شركت های هواپیمایی باید فروش بلیت چارتری به صورت بسته گردشگری شامل اقامت و دیگر ملزومات سفر را به دفاتر خدمات گردشگری واگذار كنند.
رئیس سازمان هواپیمایی كشوری با اشاره به اینكه صنعت هوانوردی كشور در حال حركت به سمت فروش بلیت به صورت عرضه و تقاضاست، تصریح كرد: شبكه پروازی ما گسترده تر از شبكه فعلی است كه در حال انجام می باشد. در بعضی مسیرها رقابت بیشتر است كه سبب شده قیمت بلیت كاهش پیدا كند. مانند مسیر مشهد یا كیش كه در بعضی موارد قیمت به شدت كاسته می شود.
وی اضافه كرد: قیمت بلیت هواپیما را خود شركت های هواپیمایی تعیین می كنند اما اگر آژانسی قیمت بلیت هواپیما را بالاتر از نرخ تعیین شده از جانب شركت هواپیمایی به فروش برساند سازمان هواپیمایی با آن برخورد خواهد نمود.
وی تصریح كرد: ما در سازمان هواپیمایی در حال بازرسی صنعت هوانوردی هستیم و مردم می توانند در صورت داشتن شكایتی از گران فروشی بلیت هواپیما به این سازمان اطلاع دهند.

1397/11/13
15:10:12
5.0 / 5
4586
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان