وزیر راه و شهرسازی عنوان كرد؛

برنامه ای برای افزایش وام مسكن نداریم، تداوم ساخت مسكن كم درآمدها

برنامه ای برای افزایش وام مسكن نداریم، تداوم ساخت مسكن كم درآمدها بازسازی خانه: وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: قصد و برنامه ای برای افزایش وام مسكن نداریم، چون كه معتقدیم این اقدام باعث افزایش قیمت مسكن خواهد شد و اقشار كم درآمد برای تامین مسكن بیشتر گرفتار مشكل می شوند.به گزارش بازسازی خانه به نقل از مهر، محمد اسلامی بامداد پنجشنبه در جریان افتتاح ۵۲۸ واحد مسكونی اقشار كم درآمد كوی كوثر اراك در جمع خبرنگاران تصریح كرد: یكی از برنامه های محوری دولت دوازدهم، جریان بخشیدن به تولید مسكن در كشور می باشد و پروژه مسكونی كوی كوثر اراك هم در جهت همین برنامه به انجام رسیده است كه در چارچوب پروژه ۴۰۰هزار واحد جدید در سطح كشور توسط بنیاد مسكن انقلاب اسلامی پیگیری می شود.
وزیر راه و شهرسازی اضافه كرد: پیش بینی می شود كه در ادامه این طرح و در اراضی جدید جانمایی شده در استان مركزی، هشت هزار واحد مسكونی راه اندازی شود تا بتوان برای اقشار كم درآمد زمینه خانه دار شدن را فراهم نمود.
وی بیان كرد: پروژه كوی كوثر اراك در یك مكان مناسب راه اندازی گردیده و معیارهای شهرسازی و استانداردها هم در آن رعایت شده كه قابل ستودن است و زمینه ایجاد فضای آموزشی و مسجد و سایر فضاهای مورد نیاز هم در این محدوده با كمك خیران و استانداری مركزی مهیا شده و مابقی هم فراهم خواهد شد.
وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان ساخت: امروز ۵۲۸ خانوار در واحدهای مسكونی این پروژه مستقر شدند و امیدواریم كه این پروژه ساخت مسكن اقشار كم درآمد در چند سال آینده، زمینه خانه دار شدن بخش عمده ای از این اقشار را فراهم سازد.
اسلامی خاطرنشان كرد: زمین در اختیار سازمان های حمایتی مربوطه به اقشار كم درآمد همچون كمیته امداد و بهزیستی قرار داده شده و خواهد شد و در همین راستا ۱۰ هزار واحد مسكونی مهر در سطح كشور توسط كمیته امداد راه اندازی شد.
وزیر راه و شهرسازی افزود: این برنامه ساخت مسكن اقشار كم درآمد به صورت استمراری ادامه خواهد یافت و مقطعی نیست و وزارت راه هم زمین را در اختیار می گذارد و حمایت خواهد نمود.
وی در ارتباط با افزایش یا عدم افزایش وام مسكن هم اظهار داشت: قصد و برنامه ای برای افزایش وام مسكن نداریم، چون كه معتقدیم این اقدام باعث افزایش بیشتر از پیش قیمت مسكن خواهد شد و اقشار كم درآمد برای تامین مسكن بیشتر گرفتار مشكل می شوند. در این رابطه تلاش داریم قیمت تمام شده ساخت مسكن را با چند تدبیر كه مدنظر داریم، كنترل نماییم.
وزیر راه و شهرسازی در ارتباط با برنامه ریزی وزارت راه و شهرسازی برای نوروز پیش رو تصریح كرد: در این زمینه مقدمات فراهم و ستادها تشكیل شده اند و اقدامات لازم در حال انجام می باشد تا حتی الامكان از بروز حوادث جلوگیری شود و در این رابطه سهم ۹۹ درصدی مردم در رعایت قوانین رانندگی هم كه باعث پیشگیری از بروز حوادث است، بسیار اهمیت دارد.

1397/12/03
12:40:09
5.0 / 5
4985
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان