در گفتگو با مهر اعلام شد:

جزئیات بخشش سود و دیركرد وام های مسكن، تمدید وام جعاله ۲۰ میلیونی

جزئیات بخشش سود و دیركرد وام های مسكن، تمدید وام جعاله ۲۰ میلیونی به گزارش بازسازی خانه یك مقام مسئول جزئیات نحوه استفاده از طرح بخشودگی سود و جریمه دیركرد تسهیلات زیر ۱۰۰ میلیونی مسكن در صورت پرداخت یكجای اصل وام تا آخر سال را شرح داد.محمدعلی دهقان دهنوی، عضو هیئت مدیره بانك عامل بخش مسكن در گفتگو با خبرنگار مهر درباره جزئیات بخشودگی سود و جریمه دیركرد بازپردخت اقساط معوقه تسهیلات زیر ۱۰۰ میلیون تومانی در صورت پرداخت یكجای وام تا آخر امسال تصریح كرد: مبحث بخشودگی جرایم دیركرد یا سود وام ها در همه بانك ها، جاری است و یكی از روش های روتین بانك ها برای وصول مطالبات به حساب می آید.
وی اضافه كرد: وقتی مطالبات بانك ها افزایش می یابد، طرح های تشویقی برای مشتریان و همینطور طرح های تشویقی برای كاركنان بانك ایجاد می شود و شعبی كه مطالبات معوقه را بیشتر وصول كنند، پاداش بیشتری می گیرند؛ این یك اتفاق طبیعی در همه بانك هاست.
عضو هیئت مدیره بانك عامل بخش مسكن افزود: در كنار این طرح های تشویقی، مبحث تبصره ۳۵ قانون بودجه را هم داریم كه دولت اعلام نموده اگر مشتریان بانك ها مبادرت به پرداخت یكجای تسهیلات كنند، جرایم دیركرد را بانك ها می بخشند و سود تسهیلات را هم دولت پرداخت می كند.
وی اعلام نمود: از این محل، بانك عامل بخش مسكن امكان بخشودگی سود و جریمه دیركرد بازپرداخت اقساط تسهیلات را اجرا كرده و امسال از آن ظرفیت بهره برده است. به این صورت كه اگر بعنوان نمونه، یكی از مشتریان بانك، ۴۰ میلیون تومان مطالبات معوق به بانك داشته باشد كه نیمی از آن، اصل تسهیلات و نیمی دیگر شامل ۱۰ میلیون تومان سود و ۱۰ میلیون تومان جریمه دیركرد باشد، وام گیرنده در صورت پرداخت یكجای ۲۰ میلیون تومان اصل تسهیلات، می تواند از بخشودگی ۱۰ میلیون تومانی جریمه دیركرد از جانب بانك برخوردار شده و دولت هم پرداخت ۱۰ میلیون تومان سود تسهیلات به بانك را بر عهده بگیرد.
وام جعاله ۲۰ میلیونی در سال آینده تمدید می شود؟
عضو هیئت مدیره بانك عامل بخش مسكن درباره تمدید تسهیلات جعاله ۲۰ میلیون تومانی در سال آینده تصریح كرد: این تسهیلات تا آخر امسال تمدید شده است ولی تمدید آن در سال آینده به منابع و مصارف بانك بستگی دارد اما امیدواریم در سال آینده هم بتوانیم آنرا تمدید نماییم حتی اگر منابع اجازه دهد، رقم آنرا افزایش بدهیم.
وی با تاكید بر اینكه در سال ۹۷ سهم بخش مسكن از تسهیلات بانكی كاهش پیدا كرد، اضافه كرد: این وظیفه ماست تا این تسهیلات را تقویت نماییم.
احتمال افزایش سقف وام مسكن در سال آینده
این مقام مسئول در شبكه بانكی در مورد افزایش سقف تسهیلات مسكن اظهار داشت: بانك عامل بخش مسكن به بانك مركزی درخواست افزایش سقف وام مسكن را عرضه داده است اما بانك مركزی اعلام نموده چون فعلا بازار ملتهب است هم اكنون با این درخواست موافقت نمی نماییم با این وجود آنرا نگه می داریم تا وضعیت بازار سامان یابد. به نظر می آید با عنایت به اینكه التهاب بازار مسكن فروكش كرده، در سال آینده با درخواست ما موافقت شود. با عنایت به اینكه قیمت مسكن افزایش داشته، وام های مسكن كارآیی خویش را از دست داده اند. ازاین رو افزایش سقف وام مسكن یك لزوم است.
وی با اشاره به اینكه بانك مركزی شرایط بازار را در نظر دارد، اظهار داشت: البته وزارت راه و شهرسازی هم ترجیح می دهد میزان منابع موجود را به واحدهای بیشتری تخصیص بدهد اگر سقف وام افزایش یابد، لزوما حجم منابع بیشتر نمی گردد بلكه تعداد واحدهایی كه از تسهیلات مسكن برخوردار می شوند، كمتر خواهد شد.

1397/12/06
14:18:55
5.0 / 5
4762
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان