یك مقام مسئول در سازمان راهداری؛

سیل۱۶۰۰میلیاردخسارت به راههاواردكرد، احتمال رشدخسارت به۲۰۰۰میلیارد

سیل۱۶۰۰میلیاردخسارت به راههاواردكرد، احتمال رشدخسارت به۲۰۰۰میلیارد بازسازی خانه: مدیركل ابنیه فنی سازمان راهداری، با اشاره به خسارت ۱۶۰۰ میلیارد تومانی راه های كشور در جریان بارندگی ها و وقوع سیلاب ها، از احتمال افزایش میزان خسارات تا ۲، ۰۰۰ میلیارد تومان آگاهی داد.به گزارش بازسازی خانه به نقل از وزارت راه و شهرسازی، شعبانعلی خاوری با اشاره به وجود ۳۷۰ هزار پل و انواع آب رو در كشور اظهار داشت: در بارندگی های نوروزی امسال، به غیر از چند روز اخیر كه آمار مربوطه تطبیق داده نشده است، نزدیك به ۴۰۰ دستگاه از انواع پل ها عمدتاً در راه های روستایی تخریب شده و نزدیك به ۵ هزار دستگاه پل لطمه دیده است.
وی افزود: همین طور نزدیك به ۱۱ هزار كیلومتر از طریق های كشور با درصدهای مختلف تخریب شده اند. مجموع خسارتی كه تابحال تخمین زده شده است، هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان است.
خاوری با اشاره به اینكه لطمه به ابنیه فنی و راه ها در بیشتر استان های كشور همه گیر بوده است، اظهار داشت: با این وجود برخی استان ها لطمه بیشتری دیده اند، بطوریكه لطمه در استان های لرستان، و گلستان بسیار زیاد و در استان های اردبیل و مازندران و خوزستان قابل توجه بوده است.
وی اضافه كرد: بعنوان نمونه در آذربایجان غربی ۱۳۹ دستگاه، در اصفهان ۱۷۳ دستگاه، در ایلام ۳۹۵ دستگاه، در خراسان خراسان جنوبی ۹۷۴ دستگاه، در خراسان شمالی ۳۷۸ دستگاه، در خوزستان ۲۴۶ دستگاه، در كهكیلویه و بویر احمد ۳۵۰ دستگاه و در گلستان ۳۷۳ دستگاه پل لطمه دیده اند. در لرستان باز با عنایت به اینكه هنوز آب فروكش نكرده، آمار جمع آوری نشده است.
مدیر كل ابنیه فنی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با اشاره به اینكه سپس فروكش كردن آب، امكان تحصیل دقیق آمار خسارت وجود خواهد داشت، اظهار داشت: میزان كل خسارت وارده امكان دارد تا دو هزار میلیارد تومان باز افزایش یابد.
وی افزود: به همین دلیلی لازم است دولت منابع قابل توجهی را به بازسازی راه های و ابنیه لطمه دیده تخصیص دهد كه سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای بتواند تخریب ها را با كیفیت بالا و سرعت مطلوب بازسازی كند.
خاوری همین طور با اشاره به فعالیت های سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای برای مواجهه با بحران ناشی از بارش برف و باران اظهار داشت: از ۲۵ اسفندماه كه بارش برف و باران شروع شده، تقریباً ۱۴ هزار راهدار با ۱۰ هزار دستگاه ماشین آلات راهداری در سطح جاده ها مستقر و به صورت شبانه روزی به بازگشایی مسیرهای مسدود شده مشغول هستند.

1398/01/13
13:19:12
5.0 / 5
4586
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان