مدیركل مسكن كمیته امداد خبر داد:

ارائه ۱۰۰ هزار خدمت در حوزه مسكن برای مددجویان در سال ۹۸

ارائه ۱۰۰ هزار خدمت در حوزه مسكن برای مددجویان در سال ۹۸ بازسازی خانه: مدیركل مسكن كمیته امداد با اشاره به اینكه امسال 100 هزار خدمت در حوزه مسكن به مددجویان كمیته امداد ارائه می شود، اظهار داشت: بدین منظور هزار میلیارد تومان اختصاص داده خواهد شد.به گزارش بازسازی خانه به نقل از مهر، ابراهیم بازیان در نشست خبری كه امروز در كمیته امداد برگزار شد، اظهار داشت: به جهت شرایط اقتصادی خاص سالیان اخیر نسبت مستاجرین به مالكین جابجا شده كه این مساله به سبب عدم توجه جدی به مسكن خودمالكی است.
وی اضافه كرد: با عنایت به عرضه و تقاضای مسكن، تولید و عرضه ما نسبت به نیاز كشور عقب تر است بنا بر این باید اقدامات جدی از طرف مسئولین صورت گیرد.
مدیركل مسكن كمیته امداد اشاره كرد: باید هرچه زودتر نسبت به تقاضای مسكن در جهت های مختلف درآمدی و اقشار مختلف اقدام نماییم تا بتوانیم امكان تأمین مسكن را برای خانوارهای ایرانی فراهم نماییم.
بازیان با اشاره به اینكه خانواده های امداد كه ضعیف هستند، میزان مستأجر در آنها زیاد است، اظهار داشت: همواره چالش مسكن در بین مددجویان ما بیشتر از سایر اقشار است و هنگامی كه فاكتورهای اقتصادی نزولی باشد، ما در تأمین مسكن مشكل خواهیم داشت.
وی با اشاره به اینكه رویكرد ما این است كه بتوانیم سیاست های مناسبی جهت برخورداری از مسكن مناسب چه در جهت تأمین تسهیلات، منابع و معافیت ها داشته باشیم، تاكید كرد: در چنین موارد برنامه ریزی در جهت دریافت تسهیلات بانكی نیز انجام شده است.
مدیركل مسكن كمیته امداد اشاره كرد: كمك بلاعوض و تخصیص منابع قرض الحسنه برای تأمین مسكن در ابعاد مختلف ۷ گانه ارائه شده و كمیته امداد در هفت ردیف مشخص، خرید مسكن روستایی و شهری، راه اندازی، تعمیرات، تأمین خدمات جانبی مسكن روستایی و شهری، راه اندازی سرویس های بهداشتی و غیره در دستور كار قرار دارد.
بازیان اضافه كرد: در سال ۹۷ قرار بود ۶۰ هزار خدمت در بخش مسكن ارائه شود كه ما توانستیم ۱۲۰ هزار خدمت ارائه دهیم. و با افزایش ۱۰۰ درصدی مواجه بودیم.
وی به مسكن روستایی اشاره نمود و اظهار داشت: برنامه ما برای راه اندازی ۱۶ هزار واحد روستایی بود كه درانتها سال به ۲۱ هزار واحد رسیدیم. در مسكن شهری نیز از برنامه ۵۵۰۰ واحد به ۱۰ هزار واحد و در بحث تعمیرات نیز از ۳۵ هزار واحد به ۷۷ هزار واحد رسیدیم.
مدیركل مسكن كمیته امداد افزود: قرار بود ۴ هزار واحد بهداشتی راه اندازی شود كه تا آخر سال ۹۷ توانستیم ۹ هزار سرویس بهداشتی را راه اندازی نماییم كه تمامی این موارد با مشاركت محوری و كمك خیرین انجام شد.
بازیان با تاكید بر اینكه از ۱۰ هزار واحد نیازمند راه اندازی در كرمانشاه هم اكنون ۵۲۰۰ واحد راه اندازی انجام شده است، اشاره كرد: خانه های مددجویان در كرمانشاه كه در اثر زلزله لطمه دیده بودند جز نخستین واحدهای تكمیلی بودند و ما توانستیم مناسب ترین خانه ها را راه اندازی نماییم.
وی اضافه كرد: امسال بیشتر از ۴۰ درصد تأمین منابع بودجه ما از محل تسهیلات قرض الحسنه انجام شد كه بیشتر از ۳، ۵۰۰ میلیارد تومان بود.
مدیركل مسكن كمیته امداد اظهار داشت: استفاده از تمام ظرفیت های نهادهای انقلاب در كنار استفاده از ظرفیت های دولت و مجلس در دستور كار قرار دارد و رویكرد ما در سال ۹۸ این است كه صف دریافت خدمات حذف شود.
بازیان با اشاره به اینكه برنامه ما در سال ۹۸ ارائه ۵۵ هزار خدمت است، اظهار داشت: به این منظور ۸۸۵ میلیارد تومان نیز اختصاص پیدا می كند كه البته با افزایش های مورد نظر می توانیم بیشتر از ۱۰۰ هزار خدمت را با هزار میلیارد تومان اعتبار تا آخر سال اجرایی نماییم.
وی در مورد بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده گفت: تا اختتام مردادماه ۲۰ هزار واحد نیازمند تعمیرات، عملیاتشان به اتمام می رسد و ۱۰ هزار واحد نیازمند راه اندازی نیز تا آخر سال تكمیل می شود.
مدیركل مسكن كمیته امداد اشاره كرد: هم اكنون عملیات راه اندازی هزار واحد مسكونی در مناطق سیل زده انجام شده كه البته مشكل اصلی ما در بازسازی مناطق سیل زده، بانك ها هستند كه باوجود مصوبه دولت قرار بود تا آخر خردادماه تسهیلات را در اختیار آنها قراردهند اما هنوز این اتفاق رخ نداده كه آن هم به سبب تغییر مصوبه دولت بوده است.
بازیان بیان كرد: در جلسه ای كه امروز در وزارت كشور انجام شد مصوب شد تا ۱۵ تیرماه همه پرونده های مددجویان مناطق سیل زده كه معرفی به بانك بودند، تكمیل و تسهیلات را سریع دریافت نمایند.
وی با اشاره به اینكه مدعی هستیم روند ارائه تسهیلات در مناطق سیل زده بسیار كند است، اظهار داشت: امیدواریم با وعده مسئولین این كار به سرعت صورت گیرد.
وی با تاكید بر اینكه رویكرد ما در سال ۹۸ انعقاد تفاهم نامه با دولت، خیریه ها و نهادهاست كه در این صورت ارائه خدمات در حوزه مسكن، سرعت بالایی خواهد داشت. استفاده از ظرفیت سپاه، تأمین اسكان ایتام، جز اهداف اصلی مادر سال جاری است. تا آخر سال تمامی منازل ایتام مناسب سازی شوند و كودك یتیمی نداشته باشیم كه در روستاها بدون مسكن باشد.
مدیركل مسكن كمیته امداد اظهار داشت: استفاده از مسكن مهر در اولویت ما امسال است كه البته مشكلاتی وجود دارد كه امیدواریم رفع گردد.
بازیان اشاره كرد: بر طبق تفاهم نامه ای كه با سازمان مدیریت و كمیته امداد منعقد شده، مقرر است ۱۷ هزار واحد مسكونی روستایی در استان های سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و كرمان راه اندازی شود كه مقدمات آن فراهم گشته است. به این منظور روز گذشته هزار میلیارد تومان تخصیص را در این رابطه دریافت كردیم.
به گفته وی ۵۰ درصد از منابع دولتی در ساخت ۱۷ هزار مسكن استفاده می شود و ۵۰ درصد باقیمانده را نیز كمیته امداد تقبل می كند.
وی اشاره كرد: همین طور مقرر است هزار واحد نیز برای ایتام در شش استان راه اندازی شود.
مدیركل مسكن كمیته امداد گفت: امسال راه اندازی ۵۰ هزار واحد مسكونی و خرید مسكن شهری و روستایی در دستور كار قرار دارد. همین طور ۱۹ هزار واحد نیازمند تعمیر و ۱۰ هزار واحد روستایی و هزار واحد شهری نیز راه اندازی خواهد شد و تا اختتام مرداد تعمیرات مناطق سیل زده تمام می شود و تا آخر سال پرونده مسكن در مناطق سیل زده بسته می شودكه البته شرط آن تأمین منابع بانكی است.
بازیان بیان كرد: ۳۰ هزار مسكن در سیل اخیر گرفتار خسارت و لطمه شدند. برای كمك به راه اندازی واحدهای سیل زده شهری ۵۰ میلیون وام قرض الحسنه همراه با ۱۲ میلیون كمك بلاعوض از طرف دولت انجام می شود كه كمیته امداد نیز ۱۵ میلیون كمك بلاعوض به آن اضافه می شود. همین طور ۴۰ میلیون وام قرض الحسنه روستایی، ۱۰ میلیون بلاعوض و ۱۰ میلیون نیز ما به آنها كمك بلاعوض می نماییم. در حوزه تعمیرات نیز ۱۵ میلیون وام همراه با ۵ میلیون كمك بلاعوض صورت خواهد گرفت.
مدیركل مسكن كمیته امداد اشاره كرد: در استان های سیل زده، ۹۵ میلیارد تومان اثاثیه منزل برای مددجویان خریداری كردیم.


منبع:

1398/03/27
17:50:02
5.0 / 5
4766
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان