در نامه جامعه متخصصی مراقبت پرواز به ایفاتكا اعلام شد

اعتراض یك تشكل هوانوردی به اطلاعیه هواپیمایی فدرال آمریكا

اعتراض یك تشكل هوانوردی به اطلاعیه هواپیمایی فدرال آمریكا بازسازی خانه: دبیركل جامعه متخصصین مراقبت پرواز ایران در نامه ای به دبیركل ایفاتكا (جامعه مراقبت پرواز آسیا - پاسیفیك) بر امن و ایمن بودن همه مسیرهای پروازی ایران تاكید نمود.به گزارش بازسازی خانه به نقل از شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران؛ در نامه ایوب رضائی ثمرین به دبیر كل ایفاتكا با اشاره به آگهی اداره هوانوردی فدرال آمریكا درباب ممنوعیت پرواز هواپیماهای این كشور بر فراز قسمتی از آب های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران در خلیج فارس و دریای عمان به دنبال به هدف خوردن پهپاد متجاوز آمریكایی در آب های سرزمینی ایران، بر امن و ایمن بودن همه مسیرهای پروازی قلمرو سرزمینی جمهوری اسلامی ایران برای همه پروازهای عبوری تجاری دارای مجوز تاكید گردیده است.
در این نامه تاكید شده است: پهپاد آمریكایی در داخل منطقه ای مورد به هدف خوردن قرار گرفته كه از جانب جمهوری اسلامی ایران مطابق قوانین سازمان ایكائو از قبل بعنوان منطقه خطرناك (Danger area) اعلام شده و به صورت طبیعی، پروازهای غیر نظامی در هیچ زمانی در این فضا پرواز نمی كنند بدین سبب به هنگام وقوع این حادثه، ایمنی پروازهای غیر نظامی به هیچ وجه مورد تهدید قرار نگرفته است.
وی می افزاید: ما اعتقاد داریم آگهی صادر شده موجب سیاسی كردن عملیات پروازی غیر نظامی می شود كه می تواند در آینده تاثیرات مخربی بر كل صنعت هوانوردی غیر نظامی داشته باشد. همین طور این اقدام بر خلاف موازین و مقررات سازمان بین المللی هوانوردی ایكائو است.
دبیركل جامعه متخصصین مراقبت پرواز ایران در این نامه از جانب اعضای این تشكل صنفی هوانوردی و همین طور مركز كنترل فضای كشور خطاب به دبیركل ایفاتكا اعلام نموده است: به شما و همه استفاده كنندگان از فضای كشور اطمینان داده می شود كه هیچ گونه تردیدی در مورد ایمنی پروازهای داخلی و بین المللی در فضای جمهوری اسلامی ایران وجود ندارد و هیچ عاملی نمی تواند ایمنی عملیات پروازی در منطقه را مخدوش كند. این مساله بوسیله هماهنگی های دقیق و تنگاتنگ در مركز كنترل تهران و همین طور هماهنگی های موثر و حرفه ای بین مركز كنترل تهران و سایر مراكز كنترل ترافیك هوائی در كشورهای همسایه تضمین شده است.
در بخش دیگری از این نامه آمده است: در حوادث و تنش های منطقه ای در چند سال اخیر از قبیل ظهور داعش، ناامنی فضای اوكراین، محاصره قطر و تنش های سیاسی بین هند و پاكستان، پروازهای زیادی به صورت ناگهانی و برنامه ریزی نشده وارد فضای كشورمان شدند كه همكاران من توانائی های خودرا در پذیرفتن و كنترل ایمن این پروازها ثابت كردند. ما به كار حرفه ای خودمان ادامه خواهیم داد.
رضایی ثمرین افزوده است: توجه جنابعالی را به نگرانی های ایمنی بر خاسته از تغییر مسیرهای ناگهانی برخی از پروازهای بین المللی و هدایت این پروازها به مسیرها و فضاهای جایگزین جلب می كنم امری كه به سبب در نظر نگرفتن ظرفیت این مسیرها و عدم وجود برنامه های لازم در مواقع اضطراری می تواند ایمنی این پروازها را در معرض خطر قرار دهد.
این فعال صنفی صنعت هوانوردی ایران در این نامه از دبیركل جامعه مراقبت پرواز آسیا - پاسیفیك (ایفاتكا) خواسته است تا ضمن اطلاع رسانی سوژه به نهادها و طرف های ذی نفع، این تشكل ایرانی را نیز از سفارش های ایفاتكا در این خصوص بهره مند سازد.


منبع:

1398/04/08
13:46:42
5.0 / 5
4706
تگهای خبر: تخصص , سازمان , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان