با انتشار پستی در فضای مجازی صورت گرفت؛

انتقاد همتی از عملكرد كند شركت های دولتی در ترخیص كالاهای اساسی

انتقاد همتی از عملكرد كند شركت های دولتی در ترخیص كالاهای اساسی به گزارش بازسازی خانه رئیس كل بانك مركزی در پست اینستاگرامی خود از كُندی شركت های دولتی در ترخیص كالاهای اساسی و دپو در انبارهای بندر امام انتقاد نمود.به گزارش بازسازی خانه به نقل از مهر، عبدالناصر همتی روز جاری (پنج شنبه 17 مرداد) از نحوه ورود و ترخیص كالاهای اساسی به بندر امام خمینی (ره) بازدید كرد و در جریان نحوه واردات این نوع كالاها و امور گمركی آن قرار گرفت.
رئیس كل بانك مركزی بعد از این بازدید، در پست اینستاگرامی خود جزئیات نحوه واردات، دپو و ترخیص كالاهای اساسی از بندر امام خمینی (ره) را شرح داد كه به شرح زیر است:
امروز ۵ شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ برای بازدید از نحوه ورود و ترخیص كالاهای اساسی به بندر امام خمینی (ره) و ارزیابی نحوه عملكرد بخش های مختلف بندر، گمرك، وارد كنندگان، حمل و نقل و... و همینطور بررسی علل كندی رفع تعهد ارزی وارد كنندگان عازم ماهشهر و بندر امام خمینی (ره) شدند.
حجم عظیمی از نهاده های دامی و كالاهای اساسی در انبارهای بندر انباشته شده است. میزان كالاهای موجود بیشتر از سه میلیون تن بود كه ۹۰ درصد بیشتر از میزان آن در زمان مشابه سال قبل است.
تخصیص و تأمین كافی و بموقع ارز مورد نیاز كالاهای اساسی باعث افزایش ۶۹ درصدی واردات شده است. لیكن كندی شركت های وارد كننده عموما دولتی در تعیین تكلیف با گمرك و حمل بموقع به مراكز مقصد در داخل كشور باعث بالا رفتن میزان دپوی واردات شده است.
به نظر می رسد مراكز مسئول برای واردات بایستی با برنامه دقیق نسبت به درخواست تخصیص و تأمین ارز اقدام نمایند تا بتوانند در موعد مقرر تعهد ارزی خویش را رفع كنند.

1398/05/19
18:25:12
5.0 / 5
4782
تگهای خبر: بانك , شركت , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان