از آغاز پروازهای حج تا روز دوشنبه انجام شد؛

بازگشت ۱۰ هزار زائر سرزمین وحی به كشور

بازگشت ۱۰ هزار زائر سرزمین وحی به كشور بازسازی خانه: مسئول عملیات حج فرودگاه ها اظهار داشت: از آغاز عملیات برگشت حجاج تا ساعت 13 امروز، 10 هزار و 386 حاجی به كشور بازگشتند.به گزارش بازسازی خانه به نقل از صدا و سیما، آقای حشمت الله قربانی گفت: تا ساعت ۱۳ امروز(دوشنبه ۲۸ مرداد)، ۴۰ پرواز حج به فرودگاه های یزد، ساری، زنجان و اصفهان انجام شد و ۹ هزار و ۷۸۱ زائر به كشور برگشتند و فرودگاه امام خمینی نیز تا ساعت ۱۳ امروز سه پرواز برگشت حجاج داشت كه در مجموع، ۶۰۵ نفر از حجاج نیز از این فرودگاه به كشور برگشتند.
وی درباب پروازهای امروز عملیات بازگشت نیز اظهار داشت: امروز نیز ۱۰ پرواز حج از عربستان به فرودگاه های ساری، اصفهان، اهواز، زنجان و زاهدان و پنج پرواز حج به فرودگاه امام خمینی داریم.
مسئول عملیات حج شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران اضافه كرد: عمده پروازهای حجاج عموما از مبدا فرودگاه مدینه انجام می شود و تابحال فقط ۱۱ پرواز از مبدا جده انجام شده است.
وی درباب مشكل تاخیرهای پروازهای برگشت حجاج از فرودگاه مدینه اظهار داشت: خوشبختانه مشكل برطرف شده و اغلب پروازها بموقع در فرودگاه های كشور به زمین می نشیند.
پروازهای برگشت حجاج كه از ۲۵ مرداد شروع شده تا ۱۷ شهریور ادامه دارد و در مجموع ۳۶۱ پرواز برگشت، ۱۷۶ پرواز از مبدا فرودگاه جده و ۱۸۵ پرواز از فرودگاه مدینه خواهد بود.
پروازهای برگشت حجاج به ۱۹ فرودگاه امام خمینی، اهواز، اصفهان، بیرجند، ارومیه، بندرعباس، بوشهر، تبریز، رشت زنجان، زاهدان، ساری، شیراز، كرمان، كرمانشاه، گرگان، مشهد، همدان و یزد انجام می شود.
طبق گردنگیر طرف سعودی، امسال پروازهای حج باید فقط توسط شركت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران صورت گیرد و ایران امكان استفاده از دیگر شركت های هواپیمایی برای پروازهای حج را ندارد.
مقامات سعودی اعلام نموده اند شركت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران باید به تنهایی و با هواپیماهای ملكی خودش پروازهای حج را انجام دهد، در حالی كه قبل از این و در سال های قبل، ایرلاین سعودی، قشم ایر و ماهان به ایران ایر در پروازهای حج و اعزام حجاج كمك می كردند.
بر اساس اعلام شركت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، خانواده حجاج برای دریافت اطلاعات مربوط به روز و ساعت پروازهای بازگشت حجاج به كشور می توانند به سایت haj.iranair.com بازگشت كنند.
در مدت زمان بازگشت حجاج به كشور شماره تلفن های ۴۶۶۲۵۱۵۱ و ۰۹۱۲۱۱۳۲۵۴۰ و ۰۹۱۲۲۹۹۷۱۰۸ پاسخگوی سوالات درباب روز و ساعت پروازهای بازگشت حجاج است.


منبع:

1398/05/30
22:01:30
5.0 / 5
5305
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان