گزارش بازسازی خانه

اربعین چگونه كربلا برویم؟، جزئیات قیمت بلیت اتوبوس، قطار و هواپیما

اربعین چگونه كربلا برویم؟، جزئیات قیمت بلیت اتوبوس، قطار و هواپیما به گزارش بازسازی خانه در روزهای اربعین امسال دو واقعه بازگشایی مرز خسروی و حذف روادید عراق می تواند موج بزرگ مسافرت زائرین اباعبدالله (ع) با استفاده از مودهای ریلی، هوایی و جاده ای به عتبات عالیات را رقم بزند.به گزارش بازسازی خانه به نقل از مهر، ۲۷ مهر ماه امسال برابر با ۲۰ صفر و اربعین شهادت اباعبدالله الحسین (ع) است كه در سال های اخیر و بعد از سقوط رژیم بعث، به یكی از بزرگترین میعادگاه های جهان تشیع تبدیل گشته و هر ساله گروه عظیمی از عاشقان امام حسین (ع) از سراسر دنیا كه گاه تا ۲۰ میلیون نفر تخمین زده می شود، عازم عتبات عالیات در عراق می شوند.
در سال قبل تعداد ایرانیانی كه از سه مرز مهران، شلمچه و چزابه به زیارت عتبات عالیات رفتند، تا ۲ میلیون نفر تخمین زده شده بود كه با عنایت به حذف روادید عراق از سفرهای اربعین امسال و همینطور افزوده شدن مرز خسروی به مجموع مرزهای تردد میان ایران و عراق، پیشبینی می شود جمعیت زائرین ایرانی اربعین امسال به حدود ۳ میلیون نفر افزایش یابد.
جزئیات سفرهای جاده ای اربعین
بر اساس برآوردهای انجام شده، پیشبینی می شود ۵۰ درصد زائرین ایرانی از راه حمل و نقل جاده ای عمومی شامل اتوبوس، مینی بوس، ون و سواری های تحت پوشش سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به همراه اتوبوس های درون شهری تحت نظارت شهرداری ها به مرزهای ۴ گانه سفر كنند كه بر مبنای گفته عبدالهاشم حسن نیا، معاون وزیر راه و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، ۱۵ هزار دستگاه انواع ناوگان جاده ای زائرین امسال را جابه جا خواهند كرد.
نرخ كرایه اتوبوس
با توجه به تاكید محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در مورد عدم افزایش كرایه اتوبوس و دیگر مودهای حمل و نقلی در اربعین امسال، نرخ كرایه اتوبوس ۲۵ نفره تك صندلی تهران-مهران ۹۱ هزار تومان خواهد بود. این در شرایطی است كه سال قبل به علت آنچه یك سر خالی ماندن اتوبوس ها چه در زمان رفت و چه در زمان برگشت زائرین نامیده شد، ۲۰ درصد به نرخ كرایه حمل اضافه گردید كه با عنایت به تاكید وزیر راه، امسال نباید شاهد افزایش قیمت باشیم.
كرایه اتوبوس ۲۵ نفره تك صندلی تهران كرمانشاه هم ۶۶ هزار تومان است كه مقرر است اتوبوس های درون شهری از پایانه مسافری كرمانشاه تا مرز خسروی مسافران را مجانی حمل كنند.
نحوه اعزام ریلی زائرین اربعین
اگر زائرین قصد سفر ریلی به كربلا در روزهای اربعین را داشته باشند، می توانند به دو صورت با قطار تهران-شلمچه و تهران-كرمانشاه به عتبات عالیات مشرف شوند. از ایستگاه راه آهن كرمانشاه هم با اتوبوس های درون شهری مقرر است زائرین به صورت مجانی به مرز خسروی منتقل شوند. در صورت افزایش تقاضای سفر از مرز خسروی و كمبود خدمات، امكان انتقال بخشی از زائرین به مرز مهران از ایستگاه راه آهن كرمانشاه هم وجود دارد.
در حال حاضر قیمت بلیت قطار ۳ ستاره ۶ تخته تهران-كرمانشاه ۶۶ هزار و ۳۰۰ تومان و ۴ ستاره ۴ تخته ۹۶ هزار و ۴۵۰ تومان و قیمت بلیت قطار ۴ ستاره ۴ تخته تهران-اهواز ۱۳۶ هزار و ۴۰۰ تومان و ۳ ستاره ۶ تخته ۹۵ هزار تومان است.
دبیر انجمن شركت های هواپیمایی: فروش بلیت پروازهای اربعین شروع شد + نرخ بلیت
مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شركت های هواپیمایی هم در مورد قیمت بلیت پروازهای تهران-نجف، تهران-بغداد، مشهد-نجف و مشهد-بغداد اظهار داشت: در روزهای اربعین حسینی (ع) یعنی از ۲۰ تا ۳۰ مهر، قیمت بلیت هواپیما در راه تهران - نجف، نجف - تهران و تهران - بغداد، بغداد- تهران ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تعیین شده است. برای مسیرهای مشهد به بغداد و نجف (و بالعكس) هم ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تعیین شد.
وی با اشاره به اینكه نرخ مذكور پروازی ویژه ایام اربعین حسینی (ع) یعنی فاصله زمانی ۲۰ تا ۳۰ مهر ماه امسال تعیین شده، اظهار داشت: امسال حدود ۱۰۸ هزار صندلی پروازی برای خدمت دهی به زائرین حسینی (ع) در روزهای اربعین تدارك دیده شده است كه بلیت آنها از الان از راه دفاتر و آژانس های فروش بلیت هواپیمایی مجاز و همینطور از راه سایت های اینترنتی دارای مجوز سازمان هواپیمایی كشوری به فروش می رسد.
اسعدی سامانی اضافه كرد: بر مبنای قانون، نرخ بلیت در همه پروازهای خارجی آزاد و تابع عرضه و تقاضا و هزینه های تمام شده است، اما با توجه با استقبال زائرین اباعبدالله الحسین (ع) از سفر به عتبات عالیات در روزهای اربعین و برای پیشگیری از سوء استفاده برخی واسطه ها، شركت های هواپیمایی تصمیم گرفتند امسال هم نرخ ثابتی برای پروازهای اربعین داشته باشند.
قطارهای فوق العاده و فرودگاه های كمكی در خدمت زائران
گفتنی است اسلامی وزیر راه و شهرسازی هم به تازگی اعلام نموده بود مقرر است پروازهای فوق العاده از فرودگاه های كرمانشاه و ایلام به نجف و بغداد برقرار شود.
ضمن اینكه سعید رسولی معاون وزیر راه و مدیرعامل شركت راه آهن هم از پیشبینی راه اندازی قطارهای فوق العاده در روزهای اربعین حسینی (ع) به مقاصد كرمانشاه و شلمچه اطلاع داده بود.

1398/06/27
22:19:18
5.0 / 5
4720
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان