سقف وام مسكن جوانان افزایش پیدا كرد، تهران 150 میلیون تومان

سقف وام مسكن جوانان افزایش پیدا كرد، تهران 150 میلیون تومان بازسازی خانه: مدیر امور طرح و برنامه بانك عامل بخش مسكن از افزایش سقف تسهیلات پرداختی از محل حساب های پس انداز مسكن جوانان افتتاحی سال 1398 آگاهی داد.


به گزارش بازسازی خانه به نقل از خبر آنلاین از وزارت راه و شهرسازی، محمد حسن مرادی از افزایش سقف تسهیلات پرداختی از محل حساب های پس انداز مسكن جوانان افتتاحی سال ۱۳۹۸خبر داد و اظهار داشت: برای افتتاح كنندگان حساب در سال ۱۳۹۸، ضرایب لازم جهت استفاده از سقف تسهیلات درانتها سال پنجم ۸.۹۷ برابر حداقل واریزی ماهیانه در شهر تهران، ۶.۵۸ برابر حداقل واریزی ماهیانه در شهرهای بزرگ و ۵.۰۲ برابر حداقل واریزی ماهیانه برای سایر شهرهاست. وی اعلام نمود: سقف تسهیلات اعطایی و مبالغ واریزی برای حساب های پس انداز جوانان افتتاحی سال ۱۳۹۸ در مناطق مختلف جغرافیایی افزایش یافت. بر این اساس، سقف تسهیلات متعلقه بر طبق تقسیم بندی جغرافیای درانتها سال پنجم برای حساب های افتتاحی طی سال جاری در شهر تهران، شهرهای بزرگ (كرج، مشهد، تبریز، اصفهان، اهواز، قم، شیراز و كرمانشاه) و سایر شهرها به ترتیب ۱۵۰۰، ۱۱۰۰ و۸۴۰ میلیون ریال و درانتها سال پانزدهم به ترتیب ۲۵۰۰، ۲۱۰۰ و ۱۸۴۰ میلیون ریال خواهد بود. مرادی اظهار نمود: چنانچه دارنده حسابی بخواهد درانتها سال پنجم تا پانزدهم از سقف تسهیلات فوق الذكر استفاده نماید باید سپرده گذاری خودرا با مبالغی بیشتر آغازكند. برای افتتاح كنندگان حساب در سال ۱۳۹۸، ضرایب لازم جهت استفاده از سقف تسهیلات درانتها سال پنجم ۸.۹۷ برابر حداقل واریزی ماهیانه در شهر تهران، ۶.۵۸ برابر حداقل واریزی ماهیانه در شهرهای بزرگ و ۵.۰۲ برابر حداقل واریزی ماهیانه برای سایر شهرهاست. همچنین، حداقل مبلغ واریزی ماهیانه برای افتتاح كنندگان حساب پس انداز مسكن جوانان در سال ۹۸ مبلغ ۵۰۰ هزار ریال است كه این رقم در سال های بعدی تا اختتام دوره ۱۵ ساله به تدریج افزایش یافته و به یك میلیون و ۶۰ هزار ریال می رسد.
به عنوان مثال اگر فردی می خواهد در تهران بعد از گذشت ۵ سال از افتتاح حساب، از تسهیلات ۱۵۰۰ میلیون ریالی استفاده نماید، باید در سال اول بجای ماهانه ۵۰۰ هزار ریال، ۴ میلیون و ۴۸۵ هزار ریال در حساب خود سپرده گذاری كند. مرادی در این زمینه اضافه كرد: یكی ازمزایای حساب پس اندازمسكن جوانان برنامه ای بودن حساب می باشد و این امكان را به سپرده گذار می دهد كه بتواند واریزی های خودرا طی ۵ تا ۱۵ سال به صورت ماهیانه یا سالیانه و یا یكجا در زمان افتتاح حساب واریز نماید. از دیگر مزایای این حساب، استفاده از تسهیلات جوانان برای خریدیا راه اندازی و تكمیل یك واحد مسكونی، جعاله و توأم با حساب صندوق پس انداز مسكن یكم، اوراق گواهی حق تقدم به صورت انفرادی و زوجین است. وی همین طور اشاره كرد: هركدام از سپرده گذارانی كه امسال و پیش از صدور این بخشنامه مبادرت به افتتاح حساب كرده اند باید برای اطلاع از كسری حساب و تكمیل موجودی به شعبه افتتاح كننده حساب بازگشت كنند. گفتنی است هم اكنون نرخ سود تسهیلات با سپرده از محل حساب پس انداز مسكن جوانان ۹ درصد وحداكثر مدت بازپرداخت این تسهیلات ۲۰ سال است كه بیشترین دوره بازپرداخت اقساط در شبكه بانكی كشور است.


منبع:

1398/06/30
15:11:33
5.0 / 5
4787
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان