نامه صادركنندگان خدمات فنی و مهندسی به وزیر اقتصاد؛

قوانین مزاحم توسعه صادرات خدمات فنی مهندسی حذف شود

قوانین مزاحم توسعه صادرات خدمات فنی مهندسی حذف شود به گزارش بازسازی خانه دبیر كل انجمن صادر كنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران از وزارت اقتصاد و دارایی خواست تا با حذف مقررات مزاحم، فعالیت در این بخش از اقتصاد كشور تسهیل شود.به گزارش بازسازی خانه به نقل از انجمن صادر كنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران؛ بهمن صالحی با اشاره به اصل ۴۴ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: برای توانمند سازی شركت های صادر كننده خدمات فنی و مهندسی نیازمند بازبینی در قوانین و مقرارات و همكاری بیشتروزارت اقتصاد و دارایی و نهادهای تصمیم گیرنده هستیم.
وی خاطرنشان كرد: باتوجه به بودجه بندی دولت برای سال جدید بدون نفت، باید از شركت های بزرگ و فعال در این بخش از اقتصاد كشور برای ارز آوری حمایت شود.
به گفته صالحی، شركت های استارتاپ به منظور مجال برای توسعه فعالیت های خودشان در بازارهای جهانی به خصوص منطقه، نیازمند حمایت های قانونی و حذف قوانین دست و پا گیر توسط دولت هستند.
دبیر كل انجمن صادركنندگان خدمات فنی و مهندسی با اشاره به یك نمونه از توانمندی های ایران در این بخش به كشور عراق اشاره نمود و اظهار داشت: ایران ظرفیت اجرای بیشتر از ۲۰ میلیارد دلار پروژه در كشور عراق را دارد.
صالحی افزود: صدور خدمات فنی و مهندسی جزء ۱۰ پیشرانه های اقتصادی كشور می باشد كه برای تقویت این بخش نیاز جدی به اصلاح قوانین ومقررات، حذف مقررات مزاحم و متوقف كردن بعضی از قوانین دست و پا گیر هستیم.
به گفته وی با عنایت به شرایط و مشكلات منطقه و جهان، امروزه هر بشكه نفت حدود ۶۲ دلار فروخته و ارز آوری دارد، در صورتیكه صدور خدمات فنی و مهندسی و اجرای پروژه در كشور های منطقه نه تنها در توسعه سیاسی، اجتماعی، فرهنگی مؤثر است، بلكه ارزآوری بسیار خوبی برای كشور خواهد داشت.
دبیر كل انجمن صادر كنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران تصریح كرد: تقویت شركت های بزرگ و استارتاپ ها توسط دولت و نهادی های تصمیم گیر برای صدور خدمات فنی و مهندسی به كم كردن بیكاری در كشور و به تقویت صدور كالاهای با ارزش افزوده بالا هم كمك خواهند كرد.
گفتنی است انجمن صادر كنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران با دو دهه فعالیت بیشتر از ۲۴۰ عضو فعال در بخشهای مختلف پیمانكاری، تاسیسات، راه و ساختمان، نیروگاهی، طراحی و مشاوره در كشور و خارج از كشور فعالیت دارند.

1398/07/11
11:53:00
5.0 / 5
4497
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان