ثبت نام مسكن ملی شروع می شود

ثبت نام مسكن ملی شروع می شود به گزارش بازسازی خانه ایسنا به نقل از معاون وزیر راه و شهرسازی نوشت: كارهای مقدماتی ورود به مرحله ثبت نام پروژه اقدام ملی تولید و عرضه مسكن انجام شده و بزودی نام نویسی از متقاضیان شروع می شود.


محمود محمود زاده اظهار داشت: عملیات اجرایی پروژه اقدام ملی تولید و عرضه ۴۰۰ هزار واحد مسكونی در خیلی از استان ها و شهرها شروع شده و بزودی ثبت نام به تفكیك استان ها آغاز می شود. این پروژه در هر استان مقتضیات خاص خویش را دارد. فعلا ثبت نام در كرمان شروع شده و در سایر مناطق هم كارهای مقدماتی در حال انجام می باشد كه به محض آماده شدن اطلاع رسانی می نماییم. وی درباره اقدامات دولت برای كنترل بازار مسكن اظهار داشت: چند اقدام را برای ایجاد تعادل عرضه و تقاضا در بازار مسكن در دستور كار قرار داده ایم. افزایش تولید، یكی از مهم ترین برنامه ها است. مبحث دیگر بحث مالیات بر واحدهای خالی است كه چند سال رها شده بود. الان با عنایت به تكلیف قانونی و دستوری كه وزیر راه و شهرسازی صادر كرده، سامانه املاك و اسكان مراحل راه اندازی خویش را در وزارت راه و شهرسازی طی می كند اما كاربر آن وزارت اقتصاد و سازمان امور مالیاتی است. به شكل فشرده روی این سامانه كار كرده ایم كه شرح خدمات و پیش نویس ها انجام شده و امیدواریم ظرف پنج تا شش ماه آینده به سازمان امور مالیاتی تحویل دهیم.
معاون مسكن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اشاره به وجود ۲.۵ میلیون مسكن خالی در كشور بر مبنای سرشماری سال ۱۳۹۵ تصریح كرد: حدود ۱۰ درصد واحدهای مسكونی كشور خالی است كه باید با ابزار مالیاتی مثبت و بازدارنده وارد بازار شود. كسانی كه املاك را به بازار ارائه می دهند تشویق می شوند و برای مالكانی كه واحدها را نگه می دارند ابزارهای بازدارنده در نظر می گیریم. در حال كار بر روی مبحث اجاره داری حرفه ای هستیم محمودزاده، اجاره داری حرفه ای را برنامه دیگر وزارتخانه دانست و اظهار داشت: به شكل ویژه در حال كار بر روی مبحث اجاره داری حرفه ای هستیم كه بزودی جزئیات آن اعلام می شود. در این بخش فصل اجاره را برنامه ریزی كرده ایم كه به موضوعاتی همچون ودیعه می پردازد. وی درباره اقداماتی برای كمك به سازندگان مسكن اظهار نمود: الان مكانیزم فروش مصالح از راه كارت اعتباری بین یك مجموعه با هماهنگی بنیاد مسكن در حال انجام می باشد و كارها پیش می رود. هدف این است كه قیمت تمام شده ساختمان را از راه فروش اعتباری مصالح به حداقل برسانیم. معاون وزیر راه و شهرسازی هم چنین تصریح كرد: واحدهای مسكن مهر كه فاقد مشكلات حقوقی هستند را تا آخر سال واگذار و به بخش عمده ای از تعهداتمان عمل می نماییم. ۲۲۳۲۲۳

1398/08/02
19:05:04
5.0 / 5
4900
تگهای خبر: ابزار , اجاره , املاك , بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان