قیمت وام مسكن افزایش یافت

قیمت وام مسكن افزایش یافت به گزارش بازسازی خانه ایسنا نوشت: قیمت اوراق تسهیلات مسكن بانك مسكن مقداری افزایش یافته است؛ به صورتی كه هر ورق از این اوراق حدود ۴۱ هزار تومان داد و ستد می شود اما همچنان هزینه وام ۱۲۰ میلیون تومانی مسكن بعلاوه جعاله زیر ۱۰ میلیون تومان است.


در ایام اخیر قیمت هر ورق از اوراق تسهیلات مسكن بانك مسكن با مقداری رشد همراه بوده است؛ به صورتی كه قیمت امتیاز تسهیلات مسكن مهر ماه ۱۳۹۸ كمی بیشتر از ۴۲ هزار تومان داد و ستد می شود و تسه دی ماه ۱۳۹۷ به ۴۳ هزار تومان می رسد. البته امتیاز تسهیلات مسكن فروردین ۱۳۹۷ به كمی بیشتر از ۳۹ هزار تومان می رسد و امتیاز تسهیلات مسكن آذر ماه ۱۳۹۶ كه زمان زیادی تا سر رسید آن باقی نماده حدود ۳۷ هزار و ۷۰۰ تومان معامله می شود. همینطور امتیاز تسهیلات مسكن تیر ماه ۱۳۹۷ حدود ۴۰ هزار تومان است. اما تسه های شهریور، مهر، آبان، آذر و دی ماه ۱۳۹۷ بیشتر از ۴۳ هزار تومان داد و ستد می شود. امتیاز تسهیلات مسكن اسفند ۱۳۹۷ هم حدود ۴۲ هزار تومان است. با توجه به شرایط كلی بازار قیمت متوسط هر ورق از اوراق تسهیلات مسكن حدود ۴۱ هزار تومان در نظر گرفته و با این رقم، هزینه وام مسكن برای اقشار مختلف محاسبه شده است. بدین ترتیب، با عنایت به این كه زوج های تهرانی برای دریافت وام ۱۰۰ میلیون تومانی مسكن باید ۲۰۰ برگه تسهیلات مسكن خریداری كنند، هزینه این تعداد اوراق برای آنها هشت میلیون و ۲۰۰ هزار تومان می شود. به این مبلغ با احتساب ۲۰ میلیون تومان وام جعاله كه بابت خرید آن باید ۴۰ برگ تسه خریداری شود، یك میلیون و ۶۴۰ هزار تومان اضافه می شود. در نتیجه در مجموع باید برای دریافت وام ۱۲۰ میلیون تومانی مسكن حدود ۹ میلیون و ۸۴۰ هزار تومان هزینه شود.
همینطور زوج های غیر تهرانی كه در شهرهایی با جمعیت بیش تر از ۲۰۰ هزار نفر جمعیت زندگی می كنند، می توانند تا سقف ۸۰ میلیون تومان وام بگیرند كه برای گرفتن این مبلغ باید ۱۶۰ ورق بهادار خریداری كنند. با این حساب باید حدود شش میلیون و ۵۶۰ هزار تومان بابت خرید این اوراق بپردازند كه با احتساب یك میلیون و ۶۴۰ هزار تومان برای خرید اوراق وام جعاله، در مجموع برای دریافت وام ۱۰۰ میلیون تومانی باید هشت میلیون و ۲۰۰ هزار تومان پرداخت كنند. علاوه بر این، زوج های ساكن در سایر شهرهای با جمعیت زیر ۲۰۰ هزار نفر می توانند برای گرفتن ۶۰ میلیون تومان وام مسكن، ۱۲۰ برگ بهادار خریداری كنند كه باید چهار میلیون و ۹۲۰ هزار تومان بابت خرید اوراق بپردازند. هم چنین برای دریافت ۲۰ میلیون تومان دیگر بابت وام جعاله هم باید یك میلیون و ۶۴۰ هزار تومان پرداخت كنند كه در مجموع برای وام ۸۰ میلیون تومانی، حدود شش میلیون و ۵۶۰ هزار تومان از جانب زوجین باید پرداخت گردد. مجردهای تهرانی هم می توانند تا سقف ۶۰ میلیون تومان و مجردهایی كه در مراكز استان های بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارند تا سقف ۵۰ میلیون تومان و در نهایت غیر زوج های ساكن در سایر مناطق تا سقف ۴۰ میلیون تومان وام دریافت نمایند كه به ترتیب هر كدام باید ۱۲۰، ۱۰۰ و ۸۰ برگ بهادار اوراق تسهیلات مسكن را از فرابورس ایران خریداری كنند. با این حساب مجردهای تهرانی باید برای خرید این اوراق چهار میلیون و ۹۲۰ هزار تومان، افراد ساكن در مراكز استان بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت مبلغ چهار میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و افراد گروه سوم مبلغ سه میلیون و ۲۸۰ هزار تومان پرداخت كنند. البته درصورت تمایل برای دریافت وام ۲۰ میلیون تومانی جعاله باید مبلغ یك میلیون و ۶۴۰ هزار تومان دیگر هم بپردازند. ۲۲۳۲۲۳

1398/08/23
10:04:31
5.0 / 5
4653
تگهای خبر: بازار , بانك , تسهیلات , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان