وزیر راه و شهرسازی:

هنوز یك فرودگاه بین المللی در شأن ملت ایران وجود ندارد

هنوز یك فرودگاه بین المللی در شأن ملت ایران وجود ندارد بازسازی خانه: وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینكه ظرفیت فعلی فرودگاه های كشور اجازه مشاركت ایران در پروازهای ترانزیت را نمی دهد، اظهار داشت: هنوز یك فرودگاه بین المللی در كشور در شأن ملت ایران وجود ندارد.به گزارش بازسازی خانه به نقل از مهر، محمد اسلامی در مراسم تكریم و معارفه مدیران عامل پیشین و جدید شركت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) اظهار داشت: شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) سه كاركرد دارد كه نیازمند سه ظرفیت مدیریتی گسترده است.
وی فرودگاه، طرح توسعه و پارك لجستیك و صنایع پشتیبان را كاركردهای شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) برشمرد و اضافه كرد: هنوز یك فرودگاه بین المللی در خور شأن ملت ایران در كشور وجود ندارد و باید چنین فرودگاهی ایجاد شود.
سهم ترانزیت را به رقبای منطقه ای واگذار كرده ایم
اسلامی افزود: با ترمینال های موجود نمی توانیم ظرفیت ترانزیت ایجاد نماییم و سال ها است كه سهم ترانزیت خودرا به رقبای منطقه ای واگذار كرده ایم. باید سهم خودرا پس بگیریم و این اقدام نیازمند ایجاد زیرساخت است.
این عضو كابینه دولت دوازدهم، به منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) اشاره نمود و اظهار داشت: این منطقه آزاد كه در كنار پایتخت قرار گرفته، می تواند به نیروی محركه قدرتمند برای توسعه اقتصادی كشور بدل شود.
وی افزود: این منطقه آزاد فرصتی است تا كسانی كه سرمایه خودرا به كشورهای منطقه منتقل كرده اند، در آن سرمایه گذاری كنند. از فرصت منطقه آزاد می توان برای ارتباط مستقیم با بازارهای مالی منطقه استفاده نمود.
اسلامی با اشاره به لزوم جلب سرمایه اظهار داشت: سرمایه در كشور ما وجود دارد. باید زمینه برای مشاركت بخش خصوصی كه مشتاق سرمایه گذاری است، فراهم گردد تا منطقه آزاد به یك منطقه آزاد تجاری و اقتصادی واقعی تبدیل گردد.
وی افزود: این منطقه آزاد نباید مختص واردات باشد، بلكه باید محصولات دانش بنیان و های تك از این محل صورت گیرد.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به لزوم توسعه كسب و كارهای دانش بنیان در كشور اظهار داشت: هم اكنون نیروهای تحصیل كرده خودرا از دست می دهیم و این نیروها جذب سایر كشورها می شوند. بدین سبب باید زمینه اشتغال دانش بنیان در كشور برقرار شود.
وی افزود: حالا در منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) اراضی برای توسعه كسب و كارهای دانش بنیان برقرار است، طرح و برنامه مشخص وجود دارد و قانون تعریف شده است. بدین سبب نباید زمان و فرصت را بیشتر از این از دست داد.


منبع:

1398/10/03
13:44:44
5.0 / 5
4733
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان