مالیات مسكن سبب افزایش قیمت آن می شود؟

مالیات مسكن سبب افزایش قیمت آن می شود؟ بازسازی خانه: تسنیم به نقل از معاون حقوقی سازمان مالیاتی نوشت: لایحه جدید مالیاتی وزارت اقتصاد، نه تنها موجب افزایش قیمت مسكن نمی گردد بلكه سبب كاهش و كنترل قیمت خواهد شد.


محمود علیزاده با اشاره به ماده ۴ لایحه پیشنهادی وزارت اقتصاد درباب مالیات عایدی املاك اظهار داشت: مكانیزم این ماده به شكلی است كه با اجرای درست آن سبب كنترل كارهای سوداگری در بازار مسكن خواهد شد وبیشتر مشوق مصرف كنندگان واقعی مسكن می باشد. بگفته علیزاده، این لایحه در نظر دارد، در ابتدا معافیتهای مقرر قانونی را ساماندهی كند و در مرحله بعد تورم و هرگونه سوداگری در بازار سرمایه و اقتصاد كشور را كنترل نماید، در واقع این لایحه نه تنها موجب افزایش قیمت مسكن نمی گردد بلكه سبب كاهش و كنترل قیمت خواهد شد. معاون حقوقی سازمان مالیاتی اظهار داشت: در مورد این لایحه ابتدا باید توجه داشت كه ارزش خرید واحد ملكی چه در زمان سند غیر رسمی بعد از یك ماه و چه در هنگام سند رسمی باید در سامانه ثبت گردد و مالیات ما به تفاوت ارزش خرید و فروش برمبنای نرخ مقرر پرداخت گردد.
وی اظهار داشت: در صورتیكه افراد ظرف یك سال نسبت به خرید و فروش مسكن اقدام نمایند، نرخ مذكور ۲۵ درصد می باشد. یعنی سوداگران مسكن كه به قصد فروش مبادرت به خرید می كنند؛ و ظرف كمتر از یكسال مبادرت به فروش می نمایند می بایست ۲۵ درصد از سود حاصل از فروش مسكن را بعنوان مالیات عایدی مسكن پرداخت نمایند.
علیزاده تاكید كرد، این امر برای كسانی كه مسكن را برای مصرف خود خریداری می كنند به ازای هر سال دو درصد نسبت به نرخ ۲۵ درصد شامل تخفیف خواهد بود.
معاون حقوقی سازمان مالیاتی ادامه داد، این روند ادامه خواهد داشت تا سقفی كه از ۱۰ درصد كمتر نشود، درواقع این مساله بیان كننده این است كه مالیات عایدی مسكن برای كنترل قیمت مسكن و جلوگیری از سوداگری در بازار مسكن می باشد. او همینطور با اشاره به اینكه، لایحه اصلاح برخی مواد قانون مالیاتهای مستقیم در وزارت اقتصاد نهایی و به دولت تقدیم شده است، اظهار داشت: برمبنای یكی از بندهای این لایحه سقف معافیت مالیاتی هنرمندان ۱۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است. علیزاده اظهار داشت: هم اكنون این لایحه در دولت بررسی میشود و پس از آن تقدیم مجلس خواهد شد. پس از وضع اصلاحات مد نظر در قانون موارد مذكور برای اجرای به سازمان مالیاتی كشور ابلاغ خواهد گردید. ۲۲۳۲۲۷


منبع:

1398/11/26
21:06:49
5.0 / 5
4865
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان