كاركنان از چه زمانی باید در ادارات حاضر شوند؟

كاركنان از چه زمانی باید در ادارات حاضر شوند؟ به گزارش بازسازی خانه ایسنا نوشت: با روش پلكانی كه برای شروع فعالیت كسب و كارها در نظر گرفته شده حضور كاركنان در ادارات از هفته آینده از یك سوم به دو سوم افزایش می یابد.


در حدود دو ماه گذشته و با شدت گرفتن شیوع ویروس كرونا تغییراتی در ساعت كاری و همین طور حضور كاركنان در سازمان ها و ادارات ایجاد شد؛ بطوریكه در ابتدا ساعت حضور كاركنان كاهش یافته و به ۸ تا ۱۳ رسید. اما در روزهای نوروز و با افزایش محدودیت های كه ستاد ملی مدیریت و مقابله با كرونا برای رفت و آمدها و حضور مردم در نظر گرفت در مورد فعالیت كاركنان سازمان ها نیز محدودیت های اعمال شد كه در مرحله اول با تصمیم این ستاد و به دنبال آن بخش نامه سازمان اداری و استخدامی قرار شد تا كاركنان به صورت شیفتی و یك سوم در محل كار حاضر باشند و دو سوم دیگر به صورت دوركار بوده و یا از مرخصی استفاده كنند كه مرخصی آنها جزو استحقاقی های سالانه محسوب نمی گردد. هفته گذشته بود كه با اختتام نوروز مجدد تصمیم گیری بر تمدید وضع موجود شد و بار دیگر سازمان اداری و استخدامی بخش نامه خودرا تا ۲۰ فروردین تمدید كرد و هم اكنون همچنان كاركنان به صورت یك سوم حاضر می شوند و مابقی دور كار بوده و یا از مرخصی استفاده می نمایند.
اما تازه ترین تصمیمی كه ستاد ملی مدیریت و مقابله با كرونا برای شروع فعالیت ها در كسب و كارها گرفته كاركنان را نیز مدنظر قرار داده است؛ به شكلی كه قرار شده به صورت پلكانی حضور كاركنان در سازمان ها افزایش یابد، بر این اساس از ۲۳ فروردین ماه كارمندان با تعداد بیشتری حاضر می شوند و حضور آنها از یك سوم موجود به دو سوم افزایش می یابد و یك سوم دیگر می تواند دوركار و یا مرخصی باشند. ساعت كار كاركنان نیز تا حدودی افزایش یافت و از ۷ تا ۱۴ رسیده است كه این ساعت مقرر است برای ماه رمضان نیز اعمال شود. البته این تصمیم در ارتباط با ادارات دولتی بوده و بخش خصوصی نیز در ارتباط با تعیین ساعات كاری كاركنان خود تصمیم گیری خواهد كرد، اما آن چه در مدت اخیر اتفاق افتاده این بود كه با توجه به این كه ستاد ملی مدیریت و مقابله با كرونا تاكید د اشت باید حضور كاركنان به حداقل رسیده و یك سوم را مطرح كرده بود در بعضی سازمان ها و شركت های خصوصی این مساله رعایت نشده و كاركنان در اغلب روزهای كاری حضور داشتند. ۲۲۳۲۲۷


منبع:

1399/01/18
21:01:38
5.0 / 5
3969
تگهای خبر: سازمان , شركت , كسب و كار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان