معاون وزیر راه:

۱۰ هزار كامیون در حال بارگیری كالای اساسی از بندر امام هستند

۱۰ هزار كامیون در حال بارگیری كالای اساسی از بندر امام هستند بازسازی خانه: رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با اشاره به رشد قابل توجه حمل بار و كالاهای ضروری در روزهای كرونا اظهار داشت: هم اكنون ۱۰ هزار كامیون مشغول بارگیری در بندر امام خمینی (ره) هستند.به گزارش بازسازی خانه به نقل از وزارت راه و شهرسازی، عبدالهاشم حسن نیا در نشست اسحاق جهانگیری معاول اول رئیس جمهوری با محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و معاونان این مجموعه در محل وزارت راه و شهرسازی با عرضه گزارشی از عملكرد سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای تصریح كرد: طبق بررسی های صورت گرفته در فاصله زمانی اسفند ۹۸ و فروردین ۹۹ به میزان ۶۴ میلیون تن بار بیشتر در مقایسه با اسفند ۹۷ و فروردین ۹۸ جا به جا شده است. مسأله ای كه نشان داده است اقتصاد ایران در شرایط كرونا كاملاً جریان داشته است.
معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: در اسفند سال قبل و فروردین سال جاری ۱۴ میلیون تن كالای اساسی توسط ۶۵۰ هزار سرویس در شبكه های اصلی كشور جا به جا شده كه این وظیفه سنگین را ۱۳۰ هزار راننده برعهده داشتند.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در ادامه گزارش خود به معاون اول رئیس جمهور بیان داشت: در بحث اتوبوسی شاهد كاهش ۱۰ میلیون مسافر نسبت به سال قبل هستیم و در كل در بحث حمل و نقل عمومی این كاهش ۶۰ درصد بوده است.
وی اضافه كرد: در حوزه حمل و نقل بیشترین صدمه را حمل و نقل ترانزیت و ماشین هایی دیدند كه بار را از سایر كشورها به ایران وارد یا به آن كشورها صادر می كردند. كشورهای همسایه مرزها را بستند و در این میان اما كشورهایی كه خیلی با ایران همكاری داشتند، ارمنستان، آذربایجان، افغانستان و عراق (اقلیم كردستان) بودند.
حسن نیا اظهار داشت: در این حوزه طی ۱۵ روز ۶۰۰۰ تن كالا از پایانه جلفا با كامیون حمل شد و الان بیشتر از ۹۰ درصد حمل و نقل بار در كشور در جاده ها انجام می گیرد. طبق آمار حدود ۱۰ هزار كامیون الان مشغول بارگیری از بندر امام خمینی (ره) هستند كه یا برای بارگیری وارد بندر می شوند و یا اینكه بار زده و به اقصی نقاط كشور حمل می كنند.
معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه در پاسخ به سوالی از جانب معاون اول رئیس جمهور در مورد میزان كاهش تلفات انسانی در جاده ها در روزهای نوروز ۲۵ اسفند ۹۸ لغایت ۱۶ فروردین ۹۹ به نسبت مشابه سال قبل اظهار داشت: در این ایام تصادفات رانندگی به علت تردد خودرو ها در جاده ها و آماری كه گزارش آن خدمت مقام عالی وزارت هم اعلام شد، ۵۰ درصد كاهش را شاهد بوده است. تعداد كشته ها در صحنه بیشتر از ۵۳ درصد كاهش را نشان داده است و تلفات انسانی از ۴۰۶ نفر به ۱۸۹ نفر رسیده است.
وی در ادامه با اشاره به اینكه در این ایام راهداران سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در سرتاسر كشور مشغول به فعالیت بوده اند، تصریح كرد: سیل اخیر به ۱۴۰۰ محور ما صدمه زده بود و حتی طی یك روز ما شاهد بروز ۱۲ حادثه بودیم. این مسئله نشان داده است كه چقدر حوادث در كشور ما زیاد است اما در نهایت با ۱۲ هزار نیرو و ۹ هزار ماشین آلات عملیات ترمیم و بازسازی انجام گرفت. یكی از موارد تخریب، سیل اخیر بود كه به ۱۲ هزار كیلومتر از جاده های كشور صدمه زد اما همه این راه ها ترمیم و آماده سرویس دهی شدند.

1399/02/03
13:28:20
5.0 / 5
3681
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان