اسلامی دلیلهای تأخیر در آغاز ساخت مسكن فرهنگیان را تشریح نمود

اسلامی دلیلهای تأخیر در آغاز ساخت مسكن فرهنگیان را تشریح نمود بازسازی خانه: وزیر راه و شهرسازی دلیل تأخیر در اجرای تفاهم نامه ساخت مسكن فرهنگیان و طرح ملی مسكن را سختی شناسایی افراد واجد شرایط واقعی عنوان نمود.به گزارش بازسازی خانه به نقل از مهر، محمد اسلامی امروز دوشنبه، ۱۵ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ در مراسم آغاز ساخت ۱۴ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی فرهنگیان که قبل از ظهر امروز با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و به صورت ویدئوکنفرانس با ۶ استان برگزار شد، اظهار داشت: ساخت این واحدها در امتداد تفاهم نامه ساخت ۱۷۰ هزار مسکن فرهنگیان است که آذرماه پارینه با وزارت آموزش و پرورش به امضا رساندیم.
وی مهمترین بخش امضای این تفاهم نامه ها با دستگاه های اجرایی مختلف را پایدار کردن پروسه ساخت مسکن عنوان نمود و اظهار داشت: این مساله برای فرهنگیان نیز اهمیت ویژه ای دارد و باید به یک رویه پایدار تبدیل گردد.
اسلامی اضافه کرد: قرار نیست فقط یک پروژه ای در یک مدت زمانی محدود برای فرهنگیان ساخته شود و بعد از آن دیگر این قشر به فراموشی سپرده شوند، بدین سبب با تعریف ضوابط و تعیین بخشنامه مربوطه میان دو وزارت آموزش و پرورش و راه و شهرسازی، مقرر است هم اراضی در اختیار وزارت راه و شهرسازی و هم اراضی متعلق به وزارت آموزش و پرورش به این مساله اختصاص پیدا کند.
وزیر راه و شهرسازی افزود: اجرای این تفاهم نامه به توسعه معیشت و ارتقای منزلت اجتماعی فرهنگیان نیز کمک خواهدنمود. پروژه ای که امروز کلنگ زنی می شود، به برکت همین نگاه دولت درباب ارتقای منزلت فرهنگیان است.
وی یکی دیگر از موضوعات بسیار مهم در اجرای این تفاهم نامه را انتخاب افراد واجد شرایط و تعیین صحیح اولویت ها دانست و اظهار داشت: برخی به ما انتقاد می کنند که چرا در اجرای طرح ملی مسکن و نیز تفاهمنامه ساخت مسکن فرهنگیان تأخیر به وجود آمده که باید گفت شرایط به شکلی شد که امکان تشخیص افراد واجد شرایط به سبب شیوع ویروس کرونا سخت شد و ما تا زمانی که نتوانیم اولویت های جامعه هدف را مشخص نماییم، سرمایه گذاری در این عرصه نمی تواند به اهدافی که تعیین شده است، بطور دقیق اختصاص یابد؛ به خصوص برای قشر فرهنگی که شناسایی افراد واجد شرایط از اهمیت بالایی برخوردارست.

1399/02/16
13:53:57
5.0 / 5
3156
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان