عرضه متری مسكن در بورس به نفع چه كیست؟

عرضه متری مسكن در بورس به نفع چه كیست؟ به گزارش بازسازی خانه ایرنا به نقل از كارشناس بازار سرمایه نوشت: خرید متری مسكن در چارچوب ابزار مالی در بورس كالای ایران، می تواند پاسخ مناسبی به همه افرادی باشد كه برای حفظ دارایی های نقد خود به دنبال سرمایه گذاری در بازار مسكن هستند، اما توانایی های آنها به اندازه ای نیست كه بتوانند یك ملك را به صورت كامل خریداری كنند.


حمید میرمعینی در مورد راه اندازی بازار متشکل مسکن در بورس کالا تصریح کرد: نظام مند و قاعده پذیر کردن بازار مسکن از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد و سبب می شود به دور از هیجانات کاذبی که در بازار عادی مسکن وجود دارد، قیمت ملک شفاف و برپایه عرضه و تقاضای واقعی در بورس کالا کشف شود. وی ادامه داد: این بازار می تواند یک فرصت عالی و بی نظیر برای تأمین مالی پروژه های انبوه سازی مسکن به شمار آید، ازاین رو این ابزارمالی عرضه شده در بورس کالا می توان یک بازی برد-برد هم برای متقاضیان و هم برای انبوه سازان مسکن به شمار آید.
میرمعینی خاطرنشان کرد: معاملات متری مسکن موجبات آنرا فراهم می آورد تا مسکن به علت امکان سرمایه گذاری با سرمایه های خرد با تعدیل مناسب قیمتی مواجه شود؛ اتفاقی که اگر رخ دهد، بسیار مبارک است و می تواند بازار مسکن را به سمت ثبات و تعادل رهنمون سازد. این کارشناس بازار سرمایه بیان داشت: باید از تدوین قوانین خلق الساعه در این طرح به صورت کامل جلوگیری شود تا آنرا با مشکل روبرو نکند، چونکه که این بستر یک فرصت ایده ال است تا از راه بورس کالا، بازار مسکن ساماندهی گردد و مسکن را از وضعیت سفته بازانه و سرمایه ای به کالایی که مورد نیاز آحاد جامعه است، ولی امروز به علت این که دلالی در آن رواج دارد، تبدیل کند. وی افزود: بورس کالا می تواند دسترسی مردم به مسکن انبوه ساز که به صورت طبیعی ساخت آن اقتصادی و با صرفه است را تسهیل کند و از این طریق فاصله عرضه کننده و متقاضی هم بسیار کوتاه خواهد شد که این امر باعث آن می شود، مردم با قیمت مناسب تری به مسکن دست یابند. ۲۲۳۲۲۷

1399/03/06
14:23:57
5.0 / 5
3156
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان