فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا :

۴۰ درصد بنزین كشور در پالایشگاه ساخت قرارگاه تولید می شود

۴۰ درصد بنزین كشور در پالایشگاه ساخت قرارگاه تولید می شود به گزارش بازسازی خانه فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا اظهار داشت: روزانه 105 میلیون لیتر بنزین در كشور تولید می شود كه 40 درصد آن در پالایشگاه ساخته شده توسط قرارگاه خاتم به تولید می رسد.سعید محمد در گفتگو با خبرنگار مهر درباره سرمایه گذاری قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا در بخش های پایین دستی صنعت نفت گفت: این بخش ها سالهاست که مغفول مانده و نیاز به سرمایه گذاری دارد که باید آنرا احیا نماییم.
وی در پاسخ به پرسشی درباره ورود قرارگاه خاتم به بنگاه داری پالایشگاه ها و پتروپالایشگاه هایی که مقرر است این قرارگاه راه اندازی کند اظهار داشت: ساخت این پتروپالایشگاه ها در جلوگیری از خام فروشی نقش بسزایی دارد و سالهاست که مورد مطالبه رهبر معظم انقلاب قرار دارد ولی از گذشته همیشه با ساخت پالایشگاه مخالفت می شد و این مخالفت ها ادامه داشت که سبب شد هم اکنون در بخش فروش نفت به سبب تحریم ها با مشکل مواجه باشیم.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا با اعلان اینکه تحریم ها متوجه فرآورده های نفتی نیست و مشکلی درباب فروش بنزین و گازوئیل نداریم، افزود: اگر از گذشته به سمت راه اندازی پتروپالایشگاه ها حرکت می کردیم تاب آوری کشور در مقابل تحریم ها بسیار بالا بود.
وی اشاره کرد: با توجه به این که در حوزه ساخت پتروپالایشگاه ها پروژه ای تعریف نشده پس از طرف قرارگاه خاتم به وزارت نفت اعلام گردید که حاضر هستیم دراین زمینه سرمایه گذاری کنیم
محمد بیان کرد: سرمایه گذاری قرارگاه در بخش ساخت پالایشگاه به این صورت است که هزینه راه اندازی را همراه با سهامداری و بهره برداری بر عهده قرارگاه خاتم باشد. آنچه برای ما اهمیت دارد عملیاتی شدن این پروژه ها است که برای اقتصاد کشور اثرگذار می باشد.
تقاضا برای بنزین ایرانی افزایش یافت
وی در پاسخ به پرسشی درباره میزان سهم سوخت تولیدی در پالایشگاه های خلیج فارس صادر شده، اعلام نمود: ۴۰ درصد تولید بنزین کشور فقط در پالایشگاه خلیج فارس تولید می شود.
وی افزود: روزانه ۱۰۵ میلیون لیتر بنزین در کشور تولید می شود در صورتیکه مصرف داخلی بسیار کمتر از این مقدار است. در نتیجه صادرات بنزین که به ونزوئلا داشته ایم می تواند برای دیگر کشورها هم تکرار شود. به خصوص که خیلی از کشورها نیز متقاضی بنزین ایران هستند.
محمد اشاره کرد: بخش عمده بنزین مازاد تولید داخل به عراق، افغانستان و دیگر همسایگان صادر می شود.
پروژه های ریلی و آزادراهی در دست ساخت قرارگاه خاتم
وی درباب پروژه های عمرانی آزادراهی و ریلی قرارگاه خاتم اظهار داشت: مهمترین کریدور شمال – جنوب کشور، خط آهن چابهار – زاهدان است که بخشی طرح یک کمربند – یک راه چین نیز شمرده می شود. سال قبل با دستور رهبر معظم انقلاب منابع مالی به این پروژه تخصیص داده شد که سبب شد روند پیشرفت پروژه سرعت بگیرد.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا اشاره کرد: تا خرداد ۱۴۰۰ این پروژه تمام می شود ولی تا آن زمان ماهانه ۳۰۰ میلیارد تومان منابع نیاز داریم.
وی درباره پروژه های آزادراهی نیز اظهار داشت: قرارگاه خاتم در بیشتر پروژه های آزادراهی سرمایه گزاری نموده که بعنوان مثال سهم قرارگاه در آزادراه کنار گذر جنوبی تهران ۷۰ درصد و سهم دولت ۳۰ درصد است.
محمد افزود: آزادراه های اراک- بروجرد- خرم آباد، مراغه – هشترود، حرم تا حرم و … نیز سرمایه گزاری نموده ایم که امسال آزاد راه های کنارگذر جنوبی تهران و بروجرد- خرم آباد به بهره برداری می رسد.
میزان مطالبات قرارگاه خاتم از دولت بابت پروژه های عمرانی
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا مطالبات این نهاد از دولت را ۴۰ هزار میلیارد تومان عنوان نمود.
به گفته محمد، در سامانه سمات (سامانه ثبت بدهی های دولت به بخش خصوصی) که متعلق به وزارت اقتصاد است، این میزان از بدهی های دولت به قرارگاه خاتم، درج شده است.


منبع:

1399/03/13
13:45:30
5.0 / 5
3135
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان