برنامه داریم فرآورده های شتر به اروپا صادر كنیم

برنامه داریم فرآورده های شتر به اروپا صادر كنیم بازسازی خانه: ایرنا نوشت: معاون بازرگانی وزارت جهادكشاورزی اعلام نمود: پرورش شتر برای صادرات فرآورده های آن بویژه به اتحادیه اروپا در دستور كار است و از هیچ كشور اروپایی واردات این دام صورت نمی گیرد.علی اكبر مهرفرد اظهار داشت: ممنوعیتی برای واردات شتر وجود ندارد و واردات كمی داریم اما از هیچ كشور اروپایی این دام وارد نمی شود.
وی درباره آمار گمرك جمهوری اسلامی ایران در خصوص واردات شتر از كشورهایی مانند ایتالیا، آلمان و انگلیس خاطرنشان كرد: منشا واردات شتر در كشور برخی بازارچه های مرزی استان سیستان و بلوچستان است كه این دام ها بعد از قرنطینه، وارد كشور می شوند.
مهرفرد ادامه داد: زمانی گوساله و گوسفند از این مرزها وارد كشور و ذبح می شد و امروز شتر هم به آن اضافه شده است.
وی ادامه داد: خارجی ها به دنبال سرمایه گذاری در ایران برای پرورش شتر هستند، ما هم از این مورد استقبال می كنیم تا بعد از سرمایه گذاری، مطابق مقررات كشورمان تولید و صادرات انجام شود؛ زیرا این امر باعث بهبود كسب و كار در كشور می گردد.
ایران با برخورداری از آب و هوای خشك و نیمه خشك، یكی از تولیدكنندگان شتر در جهان به حساب می آید.
در هفته های گذشته برخی رسانه ها به استناد آمارهای گمرك مدعی شدند امسال محموله شتر وارداتی از انگلستان به وزن 25 هزار و 430 كیلوگرم و ارزش 41960 دلار، محموله شتر وارداتی از ایتالیا به وزن 6هزار و 910 كیلوگرم و ارزش 11402 دلار و محموله شتر وارداتی از آلمان به وزن 24 هزار 190 كیلوگرم و ارزش 39914 دلار بوده است.
طبق این آمار، علاوه بر این سه كشور اروپایی، ایران امسال از چین، كره جنوبی، تركیه، پاكستان، امارات و افغانستان هم شتر وارد كرده است.

3535

1396/09/23
02:14:50
5.0 / 5
5082
تگهای خبر: سرمایه گذاری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان