بورس كالا برای آغاز معاملات بورس مسكن اعلام آمادگی كرد

بورس كالا برای آغاز معاملات بورس مسكن اعلام آمادگی كرد به گزارش بازسازی خانه مدیر مطالعات اقتصادی شركت بورس كالای ایران از آماده بودن دستورالعمل ها و سامانه های در رابطه با معاملات مسكن در بورس كالا اطلاع داد.به گزارش بازسازی خانه به نقل از مهر، جواد فلاح در یک برنامه رادیویی اظهار داشت: برای این مورد ابزارهایی که طراحی و پیشبینی شده در چارچوب آن ابزارها بتوانیم یکسری معاملات مسکن را در بورس کالای ایران اجرایی نماییم.
وی تصریح کرد: یکی از این ایده ها که دستورالعمل معاملاتی آن اجرایی شده و به قولی سامانه معاملاتی آن هم برای استارت معاملات آماده است، بحث عرضه اموال مازاد دولت، زمین های دولتی و… است که حالا در چارچوب مزایده ها توسط نهادهای مختلف دولتی و بخش عمومی واگذار می شود.
مدیر مطالعات اقتصادی بورس کالای ایران اضافه کرد: ایده های دیگری وجود دارد مثل قرارداد سلف موازی استاندارد یا پیش فروش مسکن از راه بازار سرمایه که آن هم دارای دستورالعمل و سامانه معاملاتی آماده است.
وی اضافه کرد: یکسری ایده های دیگری هم مانند بحث تهاتر مسکن در مقابل مصالح یا پیمانکاری مثل ایجاد قراردادهای آتی روی یونیت های صندوق های املاک و مستغلات وجود دارد که در مرحله طراحی و تدوین مقررات قرار دارد.
فلاح بیان داشت: یک سری ایده ها هم از قبل عملیاتی و با مشکلاتی روبرو شده مثل صندوق زمین و ساختمان، صندوق املاک و مستغلات و صندوق پروژه که در حال رایزنی برای رفع مشکلات این صندوق ها هستیم.
وی افزود: هریک از این ایده ها در دل خود هدفی را دنبال می کند برای مثال در بحث انتشار اوراق سلف موازی استاندارد حوزه مسکن به دنبال آن هستیم که منابعی از بازار سرمایه جمع آوری شده و در اختیار سازنده قرار گیرد که برآیند این موضوع، رشد عرضه املاک خواهد بود.


منبع:

1399/04/04
19:54:51
5.0 / 5
3087
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان