در رویداد مجازی معرفی نیازهای فناورانه كشاورزی اعلام شد

جزئیات اعطای تسهیلات صندوق نوآوری به خریداران و فروشندگان فناوری

جزئیات اعطای تسهیلات صندوق نوآوری به خریداران و فروشندگان فناوری معاون توسعه صندوق نوآوری و شكوفایی با تاكید بر اینكه خریداران فناوری می توانند تا 80 درصد مبلغ خرید را از صندوق نوآوری تسهیلات 3 ساله با نرخ 9 درصد دریافت نمایند، اظهار داشت: علاوه بر آن به شركت های دانش بنیانی كه موفق به عقد قرارداد فروش محصولات خود شوند انواع ضمانت نامه ها چون ضمانت نامه پیمان، تسهیلات سرمایه در گردش و تولید صنعتی تا سقف 60 میلیون تومان اعطا خواهد شد.


به گزارش بازسازی خانه به نقل از ایسنا، دکتر سیاوش ملکی فر امروز در رویداد مجازی معرفی نیازهای فناورانه کشاورزی و صنایع وابسته با اعلان اینکه برخی تصور می کنند اعطای وام و تسهیلات کم بهره از وظایف اصلی صندوق نوآوری و شکوفایی است که تصور درستی نیست، اضافه کرد: هدف اصلی این صندوق ایجاد زمینه ای برای شرکت های دانش بنیان بمنظور بهره برداری از تسهیلات تعریف شده است.
وی با اعلان اینکه این صندوق اهداف مختلفی برای برگزاری این رویدادهای فناورانه دارد، اشاره کرد: تزریق فناوری های پیشرفته، تقویت روحیه خودباروی، ایجاد اشتغال پایدار و توسعه بازار، جلوگیری از خروج ارز و تامین نیازهای فناورانه همچون اهداف ما برای برگزاری این رویدادها است.
ملکی فر به بیان ابزارهای حمایت های این صندوق برای تامین مالی شرکت های دانش بنیان پرداخت و افزود: بعد از برگزاری این رویدادها ما شرکت های صنعتی و دانش بنیان را تنها نخواهیم گذاشت، بلکه تسهیلاتی را برای طرف های متقاضی و عرضه فناوری تعریف کرده ایم که در اختیار آنها قرار می دهیم.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی در این زمینه اظهار نمود: طرف های خریدار فناوری می توانند ۷۰ تا ۸۰ درصد مبلغ خرید را از صندوق نوآوری تسهیلات ۳ ساله با نرخ ۹ درصد دریافت نمایند ضمن آنکه شرکت های دانش بنیانی که موفق به عقد قرارداد شوند، می توانند انواع ضمانت نامه ها چون ضمانت نامه پیمان، تسهیلات سرمایه در گردش، تولید صنعتی تا سقف ۶۰ میلیون تومان را دریافت نمایند.
وی با اعلان اینکه در این قالب در سال قبل ۱۴ رویداد فناورانه بزرگ برگزار کردیم، اشاره کرد: در این رویدادها ۱۶۰۰ نیاز فناورانه صنایع مختلف با حضور ۱۱۵۰ شرکت دانش بنیان ارائه شد و در ضمن این رویدادها تعداد ۴ هزار و ۷۲۸ میلیارد تومان قرارداد و تفاهم نامه به امضا رسید.
ملکی فر پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان برای حضور در نمایشگاه های داخلی و خارجی را از دیگر تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی دانست و تصریح کرد: امسال از حضور شرکت های دانش بنیان جهت شرکت در ۱۳ نمایشگاه داخلی حوزه کشاورزی حمایت می شود که از آن جمله می توان به پنحمین نمایشگاه بین المللی ایران سبز، نمایشگاه تخصصی گل و گیاه، گیاهان دارویی و نهاده ها، شانزدهمین نمایشگاه کشاورزی، ماشین آلات و نهاده ها، بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی صنایع کشاورزی، مواد غذایی، ماشین آلات و صنایع وابسته و بیستمین نمایشگاه بین المللی ادوات و ماشین آلات کشاورزی، نهاده ها و تجهیزات آبیاری اشاره نمود.
وی با اشاره به حمایت این صندوق از حضور شرکت های دانش بنیان در ۸ نمایشگاه خارجی اشاره کرد: برای شرکت های متقاضی بمنظور حضور در نمایشگاه های خارجی ۱۲۰ میلیون تومان حمایت بلاعوض خواهد شد.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی، با اشاره به حمایت این صندوق از مالکیت فکری اظهار داشت: برای این منظور تا سقف ۲۰ میلیون تومان حمایت بلاعوض برای ثبت حق به نژادی، تا سقف ۹ میلیون تومان حمایت بلاعوض برای ثبت اختراع داخلی، تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان حمایت بلاعوض برای ثبت اختراع خارجی، تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان حمایت بلاعوض برای ثبت نشان تجاری خارجی و ۴۵ میلیون تومان حمایت بلاعوض برای ثبت طرح صنعتی خارجی به شرکت های حوزه کشاورزی و صنایع وابسته اعطا خواهد شد.
وی حمایت این صندوق برای ستاندن استانداردها و مجوزهای شرکت های حوزه کشاورزی شامل تاییدیه مکانیزاسیون کشاورزی، گواهینامه ارگانیک، تاییدیه کودی، حلال، ایزو ۹۰۰۱، ۱۴۰۰۱ و ۲۲۰۰۰، GMP، استاندارد اروپا CE دانست و افزود: تا سقف ۴۰ میلیون تومان حمایت بلاعوض برای تاییدیه های داخلی، تا سقف ۴۰ میلیون تومان حمایت بلاعوض برای استانداردهای تخصصی و تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان حمایت بلاعوض برای استانداردهای صادراتی برای این دسته از شرکت ها در نظر گرفته شده است.
ملکی فر از برگزاری رویداد فناورانه در روز ۲۰ مرداد آگاهی داد و اظهار داشت: در این رویداد ۶ استارتاپ کشاورزی آخرین دستاوردهای خودرا برای سرمایه گذاران ارائه خواهند کرد.
بگفته وی در رویداد امروز ۱۳۷ نفر از ۱۲۴ شرکت دانش بنیان حضور دارند.1399/05/12
14:39:34
5.0 / 5
2381
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان