رئیس مركز بهبودفضای كسب و كار به مهرخبر داد

آخرین وضعیت تاسیس مجتمع رسیدگی به دعاوی تجاری

آخرین وضعیت تاسیس مجتمع رسیدگی به دعاوی تجاری رئیس مركز بهبود فضای كسب و كار اظهار داشت: تمام فرایندهای مربوط به تاسیس مجتمع رسیدگی به دعاوی تجاری انجام شده و فقط مكان تاسیس هنوز تعیین نشده كه امیدواریم تا آخر تابستان به سرانجام برسد.علی فیروزی در گفت و گو با خبرنگار مهر، در مورد آخرین وضعیت تأسیس مجتمع رسیدگی به دعاوی تجاری، تصریح کرد: به احتمال زیاد تا آخر فصل تابستان، شاهد راه اندازی مجتمع رسیدگی به دعاوی تجاری به صورت صد در صدی خواهیم بود.
رئیس مرکز ملی مطالعات و پایش بهبود فضای محیط کسب و کار وزارت اقتصاد اضافه کرد: هم اکنون تمام مباحث مربوط به این مجتمع همچون ساختار، فرآیند داخلی، دریافت تاییدیه قوه قضائیه در مورد نحوه کار مجتمع و همکاری اتاق بازرگانی انجام شده است.
وی افزود: فقط ساختمان مورد نظر برای تأسیس مجتمع را پیدا نکرده ایم که البته از چند ساختمان بازدید کرده ایم و تلاش داریم تا آخر تابستان قوه قضائیه مجتمع را برپا کند.
فیروزی اظهار داشت: مقرر شده در این مجتمع، شورای حل اختلاف، دادگاه بدوی و دادگاه تجدیدنظر مستقر شود.
وی در ادامه با اشاره به ضرورت راه اندازی مجتمع قضائی دعاوی تجاری، خاطرنشان کرد: هم اکنون دعاوی در رابطه با امور بازرگانی و تجارت در دادگاه های عمومی انجام می شود؛ این در شرایطی است که با عنایت به تخصصی بودن امور مربوط به تجارت، پیشبینی شده است که قضات، دادستان، دادیار و تمامی افراد مشغول به کار در مجتمع قضائی دعاوی تجاری متخصص حوزه تجارت باشند تا نتایج مقبول تر باشد. از سویی دیگر هم با تشکیل این مجتمع، مدت زمان رسیدگی به دعاوی به شدت کاهش می یابد؛ تجربه این مورد را در کرمانشاه داشتیم و آنجا راضی بودند.
رئیس مرکز ملی مطالعات و پایش بهبود فضای محیط کسب و کار وزارت اقتصاد اظهار داشت: همینطور با عنایت به این که یکی از نماگرهایی که در شاخص جهانی سهولت انجام کسب و کار وجود دارد نماگر اجرای قراردادهاست، راه اندازی این مجتمع شاخص مذکور را بهبود خواهد بخشید.

1399/06/02
17:27:54
5.0 / 5
2432
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان