عسگراولادی: حل مشكل بیكاری اشتغال صنعتی است، حاج میرزا آقاسی چگونه اشتغالزایی كرد؟

عسگراولادی: حل مشكل بیكاری اشتغال صنعتی است، حاج میرزا آقاسی چگونه اشتغالزایی كرد؟ بازسازی خانه: اسدلله عسگراولادی اظهار داشت: برای اشتغال نیاز به سرمایه گذاری داریم. اشتغال با حرف درست نمی شود. Yبا گرانی و ارزانی هم قابل حل نیست. این مساله با سرمایه گذاری در صنعت و كشاورزی قابل حل است كه روستاییان به سمت شهرها هجوم نیاورند.رییس اتاق بازرگانی ایران و چین در گفت وگو با خبرآنلاین با اشاره به اینكه برای تولید اشتغال صنعتی حدود 60 میلیون تومان هزینه لازم است، اظهارداشت: «اگر بتوانیم اشتغال صنعتی را بالا ببریم مشكل بیكاری حل می شود. در جراید مختلف گفته ام وقتی مرحوم رجایی رییس جمهور بود، كابینه اش 36 میلیون نفری بود. خودش این را می گفت و دلیلش هم این بود كه در آن زمان جمعیت كشور 36 میلیون نفر بود. »
او اضافه كرد: «الان جمعیت كشور ما به 80 میلیون رسیده و 40 میلیون نفر زیر 31 سال داریم. حدود 20 میلیون نفر آماده كار داریم. حاال اگر این عدد را به 31 سال تقسیم كنیم سالی 5/1 میلیون نفر به مرز بیست سالگی تحویل جامعه داده ایم كه این میزان به شغل نیاز دارند. »
عسگراولادی با اشاره به اینكه نیمی از جمعیت نیاز به شغل و خانه دارند، اظهار داشت: «اگر شغل نداشته باشند نمی توانند ازدواج كنند و زندگی كنند. بیكار بودن این حجم از نیروی كار بطور قطع به بزه كاری اجتماعی و مشكلات عدیده ای منجر خواهد شد. »
او افزود: «پس باید اولین كار دولت این باشد كه سالانه بین 700 تا 800 هزار شغل ایجاد كند كه این كار تنها با استفاده از سرمایه گذاری ایجاد می شود. »
این تاجر با سابقه با ذكر مثالی تصریح كرد: «حاج میرزا آقاسی در دوره قاجار وقتی مشاهده كرد مردم روستایی در اثر قطحی به شهرها هجوم آورده اند، دستور داد هرچه چاهكن هست را خبر كنند. حدود 200 چاه كن را آوردند. گفت در تپه ها قنات بزنید. هر كدام، 3020 نفر كارگر را با خود بردند و كار كردند. بعد از یك هفته گفتند ما رفتیم اما در این تپه ها به آب نمی رسیم. آقاسی گفت به «آب» نمی رسید اما به «نان» كه می رسید. من در فكر نان شما هستم. »
او در انتها اظهار داشت: «اگر الان بخواهیم برنامه ای داشته باشیم و دو هزار كیلومتر اتوبان بسازیم كه به اصطلاح كمترین ارزبری را هم برای ما دارد، جوانها را باید به كار گرفت؛ اگر دولت هم مشكل دارد باید كار را به دست مردم بسپارد و با این كار اشتغال ایجاد كند. »

3535

1396/09/30
14:05:28
5.0 / 5
4693
تگهای خبر: روستا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان