چرا به برانكو گفتند نوش جان ؟

چرا به برانكو گفتند نوش جان ؟ به گزارش بازسازی خانه پولی كه برانكو از پرسپولیس گرفت، مزد حلال كار است؛ پاداش احیا كردن تیمی كه راه و رسم بزرگی را از یاد برده بود. برانكو با پرسپولیس ۷ جام گرفت و تیمی ساخت كه پس از خودش هم سر پا ایستاد. او راه و رسم مبارزه با بازیكن سالاری را نشان داد و رفتارش در این حوزه به یك ضرب المثل تبدیل شد.به گزارش بازسازی خانه به نقل از ایسنا، در یادداشتی در روزنامه همشهری به قلم رسول بهروش آمده است: «فوتبال ایران در این سال ها به بسیاری از بازیکنان و مربیان خارجی پول مفت داده است. اینجا گنجشک را رنگ می کنند و به اسم قناری به مشتی مدیر غیر متخصص و چه بسا فاسد و فرصت طلب قالب می کنند، بعد هم دور ِ هم پولش را می خورند. فوتبالیست ۳۰ هزار دلاری را ۵۰۰ هزار دلار می فروشند تا سبیل مشتی دلال چرب شود. این قصه های غم انگیز آن قدر پرتعداد بوده که دیگر درد و رنج ناشی از آن کمرنگ شده؛ مثل گرفتاری و مصیبت که وقتی از حد می گذرد، برای آدم عادی می شود. با این همه اما اواخر هفته گذشته زمانی که خبر تسویه حساب قطعی با برانکو ایوانکوویچ انتشار یافت، خیلی از هواداران فوتبال ایران واکنشی متفاوت نسبت به این مورد نشان دادند: «نوش جانش!»

ساده است که چرا مردم در یک اتفاق نادر، نه تنها پول پرداختی به طرف خارجی را حق او می دانند بلکه بابت تأخیر در وصول مطالباتش شاکی هستند. پولی که برانکو از پرسپولیس گرفت، مزد حلال کار است؛ پاداش احیا کردن تیمی که راه و رسم بزرگی را از یاد برده بود. برانکو با پرسپولیس ۷ جام گرفت و تیمی ساخت که پس از خودش هم سر پا ایستاد. او راه و رسم مبارزه با بازیکن سالاری را نشان داد و رفتارش در این حوزه به یک ضرب المثل تبدیل شد.

ایوانکوویچ هم مثل هر آدم دیگری حتما عیب و ایراد داشته، اما منصفانه باید گفت کفه مزایا و خدمات او به فوتبال ایران به شدت سنگینی می کند. مربی کروات هفته گذشته از انتشار کتاب خاطراتش در پرسپولیس به دست مترجم سابقش حمایت و آنرا تبلیغ کرد. این همان مترجمی است که فایل تصویری عجیب مکالمه اش با محسن مسلمان می توانست به نقطه آخر کارش در پرسپولیس تبدیل گردد اما برانکو او را بخشید و حالا نشان داده است این بخشایش از صمیم قلب بوده است.

طرف دوم آن فایل اما خود آقای مسلمان بود؛ بازیکنی که درست در شب تسویه با برانکو، قراردادش را با سپاهان فسخ کرد. ستاره ای که یک استادیوم نامش را فریاد می کشیدند توسط ایوانکوویچ کنار گذاشته شد. راستی وی در این ۲ سال چقدر فوتبال بازی کرد؟ و چقدر جای خالی اش در پرسپولیس احساس شد؟ این فلسفه «نوش جان» گفتن ها به برانکوست؛ کاش هر چه دلار خرج این فوتبال می کردیم، از همین جنس بود.»
1399/08/10
11:31:06
5.0 / 5
2343
تگهای خبر: تخصص , خدمات , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان