معاون سازمان بنادر ؛

دپوی برنج های در معرض فساد در بندر شهید رجایی و بوشهر

دپوی برنج های در معرض فساد در بندر شهید رجایی و بوشهر معاون سازمان بنادر اظهار داشت كه برنج های در معرض فساد، در بنادر شهید رجایی و بوشهر قرار دارند و این مشكل ناشی از شرایط نگهداری در بنادر نیست بلكه تاریخ مصرف این محموله ها رو به اتمام است.به گزارش بازسازی خانه به نقل از مهر، مبحث دپوی برنج های وارداتی در ایام اخیر به یکی از چالش ها میان وزارت صمت، گمرک و بانک مرکزی تبدیل گشته است؛ باآنکه دلیل اصلی معطل ماندن ۲۰۰ هزار تن برنج در بنادر و گمرکات، مشکل تخصیص ارز از جانب بانک مرکزی است اما برخی هم شرایط نگهداری و دپوی این حجم از برنج در انبارهای بنادر را از عوامل احتمالی در معرض فساد قرار گرفتن آن عنوان می کنند؛ گمانه ای که سازمان بنادر و دریانوردی آنرا رد می کند و می گوید که این برنج ها در کاورهای مخصوص نگهداری می شوند.
فرهاد منتصر کوهساری، معاون امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره اینکه برنج های وارداتی، در انبارهای کدام بنادر دپو شده اند؟، اظهار داشت: سازمان بنادر و دریانوردی صرفا نگهدارنده کالاهاست و بخش مهمی از کالاهای اساسی در انبارهای بنادر نگهداری می شود که شامل غلات، جو، گندم، ذرت و برنج در بنادر امام خمینی (ره)، چابهار، بوشهر و شهید رجایی شده و انواع کالاهای اساسی در این بنادر نگهداری می شوند.
وی اضافه کرد: ۳ میلیون تن کالای اساسی در بنادر نگهداری می شوند.
معاون امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی درباره اینکه آیا شرایط نگهداری برنج ها طوری بوده که برنج ها در حال فسادند؟ اظهار داشت: تاریخ مصرف این کالاها در حال اتمام است و ارتباطی به شرایط نگهداری ندارد.
منتصر کوهساری اضافه کرد: هر کالایی تاریخ مصرف دارد و هر گاه عمر آن به پایان برسد، صدمه می بیند.
وی افزود: برخی کالاها در انبارها و برخی دیگر در سیلوهای متعلق به سازمان بنادر نگهداری می شود؛ صاحب کالا باید محموله را ترخیص و از گمرک و سازمان بنادر خارج کند؛ این سازمان هیچ مشکلی برای خروج کالاهای اساسی ندارد.
این مقام مسئول اظهار داشت: اگر کالایی دپو شده، به این خاطر است که صاحب کالا نتوانسته ارز مورد نیاز را تأمین و محموله را ترخیص کند.
وی خاطرنشان کرد: برنج ها عمدتاً در دو بندر شهید رجایی و بوشهر و در گونی های مخصوص نگهداری می شود؛ البته بخشی از برنج ها همچنان در کانتینر نگهداری می شوند.


منبع:

1399/08/11
21:29:45
5.0 / 5
1740
تگهای خبر: بانك , بنادر , سازمان , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان