حمل ریلی كالاهای فله به شلمچه شروع شد

حمل ریلی كالاهای فله به شلمچه شروع شد بازسازی خانه: مراسم افتتاحیه پروژه حمل ریلی كالاهای فله برای صادرات از مرز تجاری شلمچه اجرا شد.به گزارش بازسازی خانه به نقل از مهر، ظهر امروز آئین افتتاح اتصال ریل راه آهن به پایانه تجاری شلمچه برای توسعه صادرات سیمان اروند از مرز بین المللی شلمچه با تخلیه بار کلینکر فله از قطار باربری در محوطه پایانه لجستیکی اروند با مسئولان انجام شد.
معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب وکارهای منطقه آزاد اروند، در این مراسم اظهار نمود: ایران امسال ۱۲ میلیون تن صادرات کلنیکر داشته است و منطقه آزاد اروند نیز با اختلاف کم، رتبه سوم را در صادرات کلینکر کشور دارد و هم اکنون حدود ۳۰ درصد صادرات کلینکر کشور از منطقه آزاد اروند انجام می شود.
سید علی موسوی با اعلان اینکه عراق نخستین شریک تجاری کشور ایران بوده است، اضافه کرد: به همین دلیل با اتصال خط ریلی و آغاز پروژه می توان انتظار افزایش میزان صادرات کلینکر را به میزان ۶۰ درصد داشت و شرکت های سیمانی دیگری نیز برای صادرات از شلمچه اعلام آمادگی کرده اند.
وی بر اهمیت اتصال خط ریلی برای صادرات کلینکر بوسیله ریل آهن تاکید کرد و اظهار داشت: با اجرای این پروژه می توان انتظار داشت میزان صادرات کلینکر از منطقه آزاد اروند به سه میلیون تن برسد که این امر موجب می شود میزان آلودگی در شهر در اثر انبارداری و حمل کلینکر کم شود.
محمد حاج، نایب مدیرعامل شرکت سیمان خوزستان در این مراسم اظهار داشت: منطقه آزاد اروند با ۱۵.۷ درصد صادرات در جایگاه سوم قرار دارد که با راه اندازی خط ریلی بی گمان به رتبه های بالاتر دست خواهد یافت.
بنا بگفته وی شرکت سیمان خوزستان ۱۷ میلیون تن صادرات سیمان و کلینکر داشته است و تنها در هفت ماهه نخست امسال میزان صادرات این شرکت از مرزهای مختلف هفت میلیون و ۷۵۹ بوده است.


منبع:

1399/08/23
18:26:47
5.0 / 5
1597
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان