جهانگیری:

دولت 4 هزار واحد مسكونی در ماهشهر را بازسازی می كند

دولت 4 هزار واحد مسكونی در ماهشهر را بازسازی می كند به گزارش بازسازی خانه معاون اول رئیس جمهور اظهار داشت: دولت برای بازسازی چهار هزار واحد مسکونی لطمه دیده ناشی از آبگرفتگی در شهرستان ماهشهر، 780 میلیارد تومان اختصاص داد.به گزارش بازسازی خانه به نقل از مهر، اسحاق جهانگیری ظهر شنبه در مسافرت به بندر امام خمینی با اعلان اینکه این بندر بزرگ دروازه ورود مهم ترین کالاهای مورد نیاز کشور است، بیان کرد: ساکنان این منطقه از امکانات لازم برخوردار نیستند.
جهانگیری با اشاره به جلسه روز چهارشنبه هیئت دولت اضافه کرد: دو مصوبه برای بازسازی و مقاوم سازی واحدهای مسکونی شهری و بافت در معرض خطر بندر امام خمینی و اصلاح شبکه فاضلاب و جمع آوری آب های سطحی شهرهای اهواز، بندر امام خمینی و چمران اختصاص تصویب گردید.
وی اظهار داشت: در مصوبه اول ۷۸۴ میلیارد تومان اعتبار بعنوان کمک بلاعوض برای اهدا به خانواده های لطمه دیده از سیل اخیر تصویب شده است که برای هر خانوار ۳۰ میلیون تومان کمک بلاعوض، ۲۰ میلیون تومان کمک معیشتی، ۲۰ میلیون تومان اجاره بهای اسکان موقت و در مجموع ۷۰ میلیون تومان کمک بلاعوض اعطا می شود.
به گفته جهانگیری، همین طور ۴۵۰ میلیارد تومان برای آماده سازی تأسیسات واحدهای در دست ساخت در اختیار بنیاد مسکن قرار می گیرد.
وی همین طور با اشاره به اعطای ۵۲۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان بانکی اظهار داشت: به هر واحد ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات کم بهره ساخت وساز و ۳۰ میلیون تومان تسهیلات خرید لوازم خانگی اعطا می شود.
جهانگیری همین طور از تصویب ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای پیش گیری از حوادث، ایجاد و اصلاح شبکه فاضلاب و جمع آوری آب های سطحی در شهرهای اهواز، بندر امام خمینی و چمران آگاهی داد و گفت همین طور از محل فاینانس چین اجرای تصفیه خانه های شهرهای خرمشهر، آبادان، ماهشهر، بندر امام خمینی و شادگان اعتبار کافی اختصاص یافته است.
معاون اول رئیس جمهور با اعلان اینکه ما بعنوان مسئولان کشور پیگیر جدی برای حل مشکلات خوزستان هستیم، اظهار داشت: با راه اندازی صنایع پایین دستی باید مشکلات اشتغال جوانان این منطقه حل شود.
وی با اعلان اینکه خوزستان کانون بزرگ سرمایه گذاری و پیشرفت ایران است اظهار داشت: از بنگاه های بزرگ صنعتی خواسته ایم چهار درصد از سرمایه گذاری در منطقه را صرف حل مشکلات اجتماعی کنند.
جهانگیری همین طور با اشاره به درخواست مردم بندر امام خمینی برای تبدیل شدن به شهرستان اظهار داشت: استاندار خوزستان به وزارت کشور درخواست شهرستان شدن بندر امام خمینی را ارائه کرده است و وزارت کشور تا یک ماه آتی باید نتایج بررسی ها را به دولت اعلام نماید و تا اوایل سال ۱۴۰۰ تصمیم های نهایی برای این طرح اعلام خواهد شد.


منبع:

1399/11/11
21:45:09
0.0 / 5
738
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان