191 هزار مستأجر وام ودیعه مسكن میگیرند

191 هزار مستأجر وام ودیعه مسكن میگیرند به گزارش بازسازی خانه مهر نوشت: مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی از مشارکت 355 هزار مستأجر در طرح وام ودیعه مسکن آگاهی داد و اظهار داشت: تا حالا 3.9 هزار میلیارد تومان وام ودیعه مسکن به 191 هزار مستاجر پرداخت شده است.


پروانه اصلانی در یک برنامه رادیویی با بیان اینکه پرداخت وام ودیعه مسکن تا اختتام بهمن ماه به متقاضیان ادامه خواهد یافت، اظهار داشت: با شروع به کار پرداخت وام ودیعه مسکن حدود ۹۲۰ هزار نفر ثبت نام کردند که ۸۲۸ هزار نفر حائز شرایط شناخته شدند. تعدادی نیز به سبب کامل نبودن استعلام های لازم و همین طور نداشتن مدارک مستدل از دریافت وام ودیعه مسکن، جا ماندند. اصلانی افزود: هم اکنون کسانی که بانک خودرا برای دریافت تسهیلات ودیعه مسکن انتخاب کردند ۳۵۵ هزار نفر هستند و این افراد نیز با پیامک هایی که از طرف وزارت راه و شهرسازی به آنها اعلام گردید به بانک ها برای دریافت وام مراجعه کردند. بگفته وی، از حدود ۳۵۵ هزار نفری که بانک را برای دریافت تسهیلات وام اجاره مسکن انتخاب کردند، حدود ۲۳۰ هزار نفر در بانک ها تشکیل پرونده دادند و ۱۹۱ هزار نفر نیز وام ودیعه مسکن را دریافت نمودند که مجموع رقم پرداخت شده طبق تازه ترین آمار، ۳.۹ هزار میلیارد تومان است. مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی تصریح کرد: پرداخت تسهیلات وام ودیعه مسکن برای تهران ۵۰ میلیون تومان و برای سایر شهرها به ترتیب ۳۰ تا ۱۵ میلیون تومان به ازای هر خانوار مستأجر واجد شرایط است.
وی درباب خاصیت ها و شرایط دریافت وام، توضیح داد: برای افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی داشتن اجاره نامه همراه با کد رهگیری حذف گردیده است و تنها معرفی نامه سازمان بهزیستی و کمیته امداد کفایت می کند. بقیه افراد باید برای اجاره نامه های خود کد رهگیری دریافت نمایند و در عین حال باید وثایق بانکی را نیز به بانک ارائه بدهند. اصلانی افزود: الان برای پرداخت وام ودیعه مسکن سابقه داشتن چک برگشتی بررسی نمی گردد و برای افراد کم درآمد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی نیز ارائه گواهی سهام عدالت کافی است. مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن با اشاره به اینکه رویکرد سیستم بانکی، همراهی با مردم در پرداخت تسهیلات اجاره مسکن بوده است، در بیان استقبال کم مردم از اجرای این طرح اظهار داشت: بسیاری از مردم پیامک های ارسالی را ندیده و یا بی توجه به آن بودند. در عین حال با توجه به این که یکی از شروط داشتن کد رهگیری بود و برخی از مستأجران کد رهگیری نداشتند عملاً از دریافت این تسهیلات جاماندند. در عین حال یکی از شروط مهم پرداخت این وام توسط سیستم بانکی ارائه گواهی درآمدی توسط مستأجران است که به سبب نداشتن این گواهی، بخش عمده دیگری نیز عملاً این امکان را نیافتند. گفتنی است، باتوجه به مشکلات ایجادشده برای خانوارها در وضعیت اقتصادی و بهداشتی کشور ناشی از شیوع ویروس کرونا و اجرای بند سه مصوبات پنجاه و یکمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا در تاریخ ۱۳ دی ماه، مهلت پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن تا اختتام بهمن ۱۳۹۹ تمدید شده است. ۲۲۳۲۲۹


منبع:

1399/11/13
23:20:09
0.0 / 5
705
تگهای خبر: اجاره , بانك , تسهیلات , درآمد
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان