معاون آخوندی:

مسكن گران نمی شود

مسكن گران نمی شود به گزارش بازسازی خانه به نقل از معاون مسكن وزارت راه و شهرسازی نوشت: قیمت مسكن در ماه های باقی مانده از سال جاری افزایش نخواهد یافت؛ ضمن اینكه شرایط تسهیلات صندوق مسكن یكم هم در این مدت بهبود می یابد.حامد مظاهریان درباره بازار مسكن اظهار نمود: در ۵ سال قبل به نظر می رسد با ثبات ترین بخش اقتصادی كشور، مسكن بوده و كمترین نارضایتی ها به این بخش برمی گردد.
وی ادامه داد: این در شرایطی است كه از سال های ۸۴ تا ۹۲ قیمت مسكن ۶ برابر شده بود اما از ۹۲ تا ۹۶ تنها ۱۰. ۶ درصد رشد قیمت در بخش مسكن داشته ایم. همینطور قیمت زمین در فاصله سال های ۸۴ تا ۹۲ رشد باورنكردنی ۷۶۰ درصدی داشته است اما در سال های ۹۲ تا ۹۶ تنها ۲ درصد رشد در قیمت زمین را شاهد بوده ایم.
معاون وزیر راه و شهرسازی تاكید كرد: ازاین رو ثبات قیمت قابل توجهی در بخش مسكن در سال های گذشته وجود داشت كه در مواردی از آن با عنوان ركود تعبیر می گردد.
رشد ۵۰ درصدی امضای مبایعه نامه در آذرماه امسال
وی با اشاره به اینكه آمار معاملات ۹ ماهه ابتدایی امسال نشان داده است تعداد مبایعه نامه ها نسبت به سال قبل رشد داشته، تصریح كرد: بر مبنای آمار وزارت راه و شهرسازی، تعداد مبایعه نامه های امضاشده در شهر تهران در آذرماه امسال نسبت به ماه مشابه سال قبل ۵۰. ۴ درصد افزایش داشته است. ضمن اینكه تورم مسكن در این مدت هم ۱۰ درصد بود كه معادل تورم عمومی به حساب می آید.
مظاهریان با تاكید براینكه در سال های اخیر سفته بازان بعد از سال ها از بازار مسكن خارج شدند كه سبب تولید ثبات در این بازار شده بود، درباره افزایش قیمت مسكن در یكی دو ماه گذشته كه به قول بعضی از كارشناسان ۱۵ تا ۲۰ درصد در بعضی از مناطق تهران رخ داده است، اظهار داشت: بررسی معاملات مسكن در شهر تهران نشان داده است كه این افزایش قیمت ها همگن نیست؛ این مورد در سایر شهرها هم صدق می كند.
وی تصریح كرد: بعنوان مثال افزایش قیمت در منطقه یك تهران بسیار كم بوده؛ اما در منطقه ۵ بسیار زیاد است. ازاین رو به صورت متوسط شاهد افزایش ۱۰ درصدی قیمت مسكن هستیم.
قیمت مسكن تا آخر سال افزایش نخواهد یافت
این مقام ارشد در وزارت راه و شهرسازی در پاسخ به پرسشی در مورد احتمال افزایش قیمت در ماه های پایانی سال جاری و همینطور سال آینده خاطرنشان كرد: به نظر می رسد در ماه های باقی مانده سال جاری (۱۳۹۶) افزایش قیمت در مسكن نخواهیم داشت. اما در نیمه نخست سال آینده افزایش قمیت مسكن در حدود تورم را انتظار داریم.
معاون مسكن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی خاطرنشان كرد: در مورد نیمه دوم سال ۱۳۹۷ نمی توان از هم اكنون اظهار نظر كرد و باید منتظر ماند تا بعد از بررسی شاخص های اقتصادی سال آتی به این پرسش پاسخ داده شود.
مظاهریان درباره تغییر در شرایط پرداخت تسهیلات مسكن از محل صندوق پس انداز مسكن یكم تا آخر امسال اظهار نمود: شرایط وام دهی این صندوق در ماه های پیش رو و باقی مانده از سال جاری تغییری نخواهد كرد. اما برای سال آینده این خواسته را پیگیری می نماییم تا هم در مورد كاهش نرخ سود این تسهیلات و مدت زمان انتظار برای دریافت وام و هم افزایش زمان بازپرداخت اقساط مجوزهای لازم را از دولت و بانك مركزی دریافت نماییم.

3535
 

1396/10/13
14:00:40
5.0 / 5
5326
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان