پیشبینی وزیر راه و شهرسازی درباره قیمت مسكن در سال ۱۴۰۰

پیشبینی وزیر راه و شهرسازی درباره قیمت مسكن در سال ۱۴۰۰ وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: از لحاظ فنی هیچ دلیلی برای افزایش قیمت مسکن وجود ندارد بلکه باید به سمت ثبات و بعد کاهش نرخ هم حرکت نماییم.


به گزارش بازسازی خانه به نقل از خبر آنلاین، محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در برنامه تیتر امشب شبکه خبر از عدم افزایش نرخ بلیط ها در روزهای نوروز اطلاع داد و اظهار داشت: هیچ افزایش قیمتی در بلیط ها صورت نگرفت تنها در بحث اتوبوس این تغییر قیمت رخ داد که پس از ایام نوروز آنرا به حالت قبل باز خواهیم گرداند. وی ادامه داد: سال ابتدایی ورود کرونا تمام کسب و کارها صدمه جدی دیدند ولی با تلاش ما سال جاری هیچ کسی در حوزه حمل و نقل بیکار نشد. اسلامی از تحویل نخستین واحدهای مسکن ملی اطلاع داد و اظهار داشت: با تحویل این واحدها در فروردین ماه و بسته شدن طرح اقدام ملی مسکن تا آخر سال، بازار مسکن بهبود خواهد یافت. از لحاظ فنی هیچ دلیل برای افزایش قیمت مسکن وجود ندارد بلکه باید به سمت ثبات و بعد کاهش نرخ هم حرکت نماییم. وی ادامه داد: متاسفانه بازارهای ایران تحت تأثیر جو سیاسی و روانی قرار می گیرند و سال جاری هم سال انتخابات است. وزیر راه و شهرسازی به ادامه روند توقف پروازهای تهران_لندن اشاره نمود و اظهار داشت: این پروازها همچنان لغو هستند. در بحث حمل و نقل زمینی هم با استفاده از 60 درصد ظرفیت ناوگان، صد در صد دستور العمل های بهداشتی رعایت می شود. محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در سال ۱۴۰۰ افتتاح چندین پروژه آزاد راهی را در دستور کار خود قرار داده ایم، اظهار داشت: آزاد راه اصفهان_ شیراز بخشی از آزاد راه حرم تا حرم و بخشی از آزاد راه مراغه هشترود را سال جاری به بهره برداری خواهیم رساند.

وی در ادامه به شعار سال جاری که سال تولید، پشتیبانی و مانع زدایی ها اشاره نمود و اظهار داشت: ما در بحث مسکن در بخش مانع زدایی ها نیاز داریم شهرداری ها بخشی از موانعی که در این عرصه بوجود آورده را رفع کنند و در بحث طرح اقدام ملی مسکن رویه دیگری را در پیش بگیرند. عدم همکاری شهرداری های کشور با طرح اقدام ملی مسکن اسلامی بیان نمود: در بحث طرح اقدام ملی مسکنشهرداری خیلی از شهرهای کشور به علت همکاری نکردن باعث تاخیر در تحویل و اجرایی شدن واحدهای مسکن شده اند.

اسلامی توضیح داد: با عنایت به شعار سال جاری ما تلاش کرده ایم مسکن مردم را در اولویت قرار دهیم و با تسهیل کردن روند خانه دار شدن بتوایم بخشی از این شعار را به مرحله اجرایی برسانیم. مهم ترین اقدام در این عرصه شهرسازی است که با تسهیل و تسریع در عرضه مجوز توسط شهرداری بتوانیم گشایشی در حوزه ایجاد نماییم.

وی در ادامه به روند تسریع در پرداخت تسهیلات بانکی در حوزه مسکن اشاره نمود و اظهار داشت: طی جلساتی که با همتی رئیس کل بانک مرکزی برگزار کردیم مقرر شد یک بسته ۲۰ هزار میلیاردی برای جهش تولید مسکن آماده نماییم و در پرداخت تسهیلات سایر بانک ها هم علاوه بر بانک مسکن همکاری لازم را انجام دهند

او خاطرنشان کرد: سهم هر بانک در این بخش مشخص است و با اعتباراتی که در این عرصه به بانک ها تخصیص می یابد به استناد بانک ها و وزات اقتصاد و همینطور با ایجاد صندوق زمین و مسکن تسهیلات مسکن با همان نرخ های رایج به متقاضیان پرداخت گردد.

اسلامی بیان نمود: خوشبختانه در این زمان بانک مسکن همکاری لازم را داشته است، اما امیدواریم با ابلاغ این دستور العمل روند سرعت پرداخت تسهیلات مسکن افزایش یابد.

اسلامی درباره قیمت بلیت ناوگان حمل و نقل هم اظهار داشت: در نوروز سال جاری تنها قیمت بلیت اتوبوس افزایش یافته که همانند هرسال پس از اتمام تعطیلات قیمت به حالت سابق باز می گردد

او توضیح داد: ما تلاش کردیم در بخش حمل و نقل تولید کننده و مصرف کننده را در حالت متعادل نگه داریم و این در شرایطی است که در سال ۹۹ خیلی از بخش های حمل ونقلی با مشکلات و صدمه های بسیار زیادی روبرو شدند که توانستیم با حمایت های لازم بخشی از این مشکلات را رفع نماییم. اسلامی با اشاره به اینکه در سال ۹۸ که سال رونق تولید بود در بحث تولید اقلام وزارت راه شهرسازی ما تلاش کردیم پروژه های عمرانی که نیمه تمام مانده بودند را فعال نماییم اضافه کرد: یکی از این پروژه ها کنار گذر شرقی اصفهان بود که یک پروژه ۳۰ ساله بود که پیشرفت فیزیکی آن تنها ۴۲ درصد بود که در مدت زمان یک سال نیم آنرا در ماه گذشته به بهره برداری رسانیدم همینطور پروژه غدیر هم یکی دیگر از پروژه های عمرانی بود که چندین سال نیمه تمام مانده بود که با حمایت و جدیت پیگیری ان را به بهره برداری رساندیم و اجرا و اتمام چنین پروژه های در طول این سال ها بی سابقه بود.

اسلامی بیان نمود: در سال ۹۹، ۹۰۰ کیلومتر آزاد راه ساختیم و سال جاری هم حدود ۳۰۰ کیلومتر پروژه آزاد راهی در دست افتتاح داریم. در بحث رونق تولید در حوزه ریلی هم توانستیم به خودکفایی در بحث ریل داخلی و تولید واگن برسیم به صورتی که در دو سال قبل هیچ وارداتی واگن و یا ریل از کشورهای خارجی نداشتیم و علیرغم جذابیت های که بوجود آورده بودند هیچ وارداتی نداشتیم و ما توانستیم جشن خودکفایی در این بخش را بگیریم. ۲۲۳۲۲۳

1400/01/08
00:02:48
5.0 / 5
753
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان