تابحال چند خانه خالی شناسایی شده است؟

تابحال چند خانه خالی شناسایی شده است؟ بازسازی خانه: خبرگزاری صدا و سیما نوشت: وزیر راه و شهرسازی از برخورد قاطع با متخلفان پروازهای چارتری که صندلی های برنامه ای را پیش خرید و به هر نرخ دلخواهی به مردم فروخته اند، اطلاع داد.


محمد اسلامی در حاشیه جلسه امروز کمیسیون اقتصادی مجلس با حضور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: آقای موسوی لارگانی نماینده مردم فلاورجان سوالی درباره قطع پروازهای چارتری داشت که عنوان شد. وی افزود: پرواز چارتری یعنی اینکه چارتر کننده و آژانس مسافرتی بیشتر برای مقاصد گردشگری و زیارتی برای مسافران خود از آن استفاده می نمایند و وزارت راه و شهرسازی با افرادی که به علت داشتن منابع مالی صندلی های برنامه ای را پیش خرید کرده و به هر نرخ دلخواهی به مردم فروخته اند، برخورد کرده و اجازه هم نخواهد داد که هر کسی بخواهد این سد را شکسته و شروع به ایجاد وضعیت پرتلاطم گذشته در کشور کند.
آقای اسلامی ضمن تاکید براینکه ما شرایط را سازماندهی کرده و الان ایرلاین ها باید تمام صندلی های پروازهای برنامه ای را در سایت فروش خود و یا آژانس های طرف قرارداد با ایرلاین عرضه کنند تا مردم مطابق نرخ اعلامی بلیط خویش را تهیه کنند، اضافه کرد: آژانس های هواپیمایی صاحب تورهای مسافرتی هم پس از مجاز شدن تورها طبق ضوابط کرونا، می توانند نسبت به خرید صندلی از همان پرواز برنامه ای نیاز خویش را تأمین کرده و یا یک هواپیما را چارتر کرده و مسافران خویش را جابجا کنند.
تاکنون ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار خانه خالی شناسایی شده وزیر راه و شهرسازی در ادامه در پاسخ به سوال دیگری درباره روش اجرای قانون دریافت مالیات از خانه های خالی هم اظهار داشت: هدف قانونگذار در ماده ۵۴ مکرر قانون مالیات های مستقیم پیشگیری از ورود سرمایه به بازار سوداگری، سفته بازی و معاملات با استفاده از خانه های خالی و به منظور افزایش سرمایه و دارایی شخص است و تصمیم داریم تا مسکن را در چارچوب یک کالای مصرفی مورد استفاده قرار دهیم.
وی تصریح کرد: ما به دنبال تنظیم و ایجاد تعادل در بازار عرضه و تقاضای مسکن هستیم، حالا با وجود ثبت نام مردم در سامانه املاک، آمار مورد نیاز در اختیار ما قرار خواهد گرفت. برنامه ریزی های ما در طرح جامع مسکن برای شناسایی نیازمندان واقعی و نیاز واقعی جامعه است و نباید اطلاعات ما برپایه مفروضات باشد.
آقای اسلامی ضمن تاکید براینکه پول های وارد شده به بازار مسکن باعث تلاطم شده است، اظهار داشت: قانونگذار دریافت میزان مالیات را از اشخاص حقیقی و حقوقی در بحث خانه های خالی از یکدیگر تفکیک کرده است، ازاین رو اشخاص حقوقی مانند موسساتی که توانایی مالی داشته و انبوهی از خانه هایی را خریده و خالی نگاه می دارند باید مالیاتی دو برابر اشخاص حقیقی پرداخت کنند.
وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: هدف ما از اجرای قانون این است که سرمایه در جهت تولید و عرضه مسکن به این حوزه وارد شود نه نگاه داشتن برای سرمایه اندوزی، ورود سرمایه طی سالهای اخیر به منظور سرمایه اندوزی باعث افزایش قیمت و گرانی مسکن شده است.
وی اظهار نمود: تابحال ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار خانه خالی شناسایی شده و فهرست آن در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار گرفته است و با اقدام تکمیلی ثبت نام مردم در سامانه املاک برپایه قانون جدید مسلما تلاطم در بازار مسکن فروکش کرده و مردم آسایش پیدا خواهند کرد. 223227

1400/01/27
16:08:23
5.0 / 5
454
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان